Autor Zpráva
martymaker
Profil
Dobrý den,

potřeboval bych poradit jakým způsobem by šel koncipovat dotaz na databázi, jehož výsledkem by bylo jaké dotazy jsou na databázi poslány v určitém časovém intervalu. Prostě, aby mi vyhodil všechny dotazy, které na databázi byly poslány za posledních "x" hodin. Chtěl bych si před navržením indexů udělat přehled o tom jaké dotazy jsou nejčastěji posílány na jaké tabulky. Databáze je typu MySQL.

Tímto dotazem se zobrazí všechny thready na DB, však dál už nevím, jak by to šlo modifikovat pro mé účely.
SELECT LEFT(`INFO`, 51200) AS `Info` FROM `information_schema`.`PROCESSLIST`


Předem mnohokrát děkuji za odpovědi.
S pozdravem
Martin Šramka
vojtech
Profil
Šel bych cestou analýzy logů. Obávám se, že se samotné dotazy do db neukládají. Tedy né že by to byl problém, ale od toho tu jsou právě logy;)
martymaker
Profil
Děkuji za odpověď.
Taky mě napadlo napsat nějaky skript v php, ale spíš mě zajímalo jestli není nějaký jednodušší způsob.
M.
Kajman_
Profil *
martymaker:
Jednodušší jsou právě ty zmíněné logy.
__construct
Profil
martymaker:
není nějaký jednodušší způsob
Myslím, že napísať PHP skript na logovanie dotazov na DB nie je moc ťažké - inšpirovať sa môžeš tu.

Edit: Samozrejme, že najjednoduchšie budú tie logy[#4], ale pokiaľ sa jedná o aplikáciu bežiacu na webhostingu, tak bude asi lepšie riešenie napísať si PHP skript.
martymaker
Profil
Ok. Děkuji za cennou radu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0