Autor Zpráva
Yuhů
Profil
potřebuju najít databázi s následujícími parametry:

- běžící na windows
- dobře spolupracující s PHP (aby měla hezké PHP funkce), běžícími na localhostu (windows)
- klidně i velmi mizerný až chabý výkon (nebude obsluhovat uživatelské požadavky a velikost dat bude pouze pár set řádků)
- velmi snadno přestěhovatelná i s daty na jiný počítač - to vylučuje MySQL (aspoň s mými znalostmi), ta přenositelnost musí být snadná jako kopírování souborů. To znamená, že by data měla být v jednom souboru nebo jednom adresáři a stěhování si představuju jako zkopírování těchto souborů na jiný počítač do stejného (nebo konfigurovatelného) umístění.
- základní relační operace (jednoduché selecty a joiny)
- fungující bez připojení na internet

Vím, že tyto požadavky splňuje MS Access, do které se mi ale nechce, protože nemá tak hezké PHP funkce (aspoň když jsem se na to posledně díval) a je to děsný moloch vyžadující složitou a objemnou instalaci.
nightfish_
Profil *
Yuhů:
Nevyhohoval by sqlite nebo sqlite3?
Yuhů
Profil
Sqlite vypadá moc dobře. Dokonce se zdá, že je defaultně v mém oblíbeném balíčku EasyPHP, takže to bude ono. Ale ocením další nápady.

Nevíte, jestli se liší datové formáty u různých verzí sqlite? Rychle jsem to nenašel.
TomasJ
Profil
Já používám databázi s balíčkem XAMPP je tam tuším i SQLite...
ShiraNai7
Profil
Taky doporučuji XAMPP.
DoubleThink
Profil *
TomasJ, ShiraNai7:
Je to souborová databáze, pánové. A modul pro její použití je už nějakou dobu mezi základními extenzemi PHP. Vaše doporučení nedává smysl.
Kajman_
Profil *
Yuhů:
Nevíte, jestli se liší datové formáty u různých verzí sqlite? Rychle jsem to nenašel.

http://www.sqlite.org/formatchng.html

Ale to, co odkázal nightfish, jsou dva různé programátorské přístupy (procedurální vs. objektové programování). Oboje je možné použít na stejný soubor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0