Autor Zpráva
DJ
Profil *
Ahoj,
prosím o pomoc. Tvořím stránky známým a k tomu potřebuji pracovat s MySQL, ale nejde mi se připojit. Pravděpodobně nemám správně jméno serveru:
$link = mysql_connect ("admin.vkontaktu.cz/phpmyadmin","web52u1","******") or die (mysql_error());

Dostanu hlášku
Unknown MySQL server host 'admin.vkontaktu.cz/phpmyadmin' (1)
K databázi se připojuju na adrese https://admin.vkontaktu.cz/phpmyadmin/ , kde zadám uživatelské jméno web52u1 a heslo, přihlášení k administraci domén je na https://admin.vkontaktu.cz/login.php .
Předem díky za rady!
__construct
Profil
DJ:
Namiesto "admin.vkontaktu.cz/phpmyadmin" napíš "localhost"
DJ
Profil *
Já myslela, že localhost používám, jen pokud data ještě nejsou nahraná na webu... I tak jsem to zkusila, a dostala jsem hlášku mysql_error.
__construct
Profil
DJ:
dostala jsem hlášku mysql_error
„Unknown MySQL server host 'localhost'“?

Kde máš uložený ten skript, ktorým sa pripájaš k MySQL databáze?
DJ
Profil *
__construct:

www.gym2000.cz/admin
__construct
Profil
DJ:
$pripojenie = mysql_connect('localhost', 'uzivatel', 'heslo');
Keď tento skript nahráš na svoj počítač a spustíš, tak sa bude snažiť pripojiť k MySQL serveru na tvojom počítači. Pokiaľ ale tento istý skript nahráš na webhosting, tak sa bude snažiť pripojiť sa k MySQL serveru, ktorý beží na hostingu. Slovo localhost tomu skriptu hovorí, že sa má pripojiť na sever na tom istom počítači na ktorom je spustený.

Pokiaľ máš používať iný MySQL server tak tam zadáš jeho adresu a poprípade aj port:
$pripojenie = mysql_connect('mysql.server.com:3306', 'uzivatel', 'heslo');

Kapišto?
DJ
Profil *
__construct:
Asi to nechápu. Localhost tam dám pokud se budu připojovat z mého počítače, tudíž na webhostingu to nepoběží?
Takže mám použít variantu č.2? Místo
mysql.server.com
jsem napsala
mysql.gym2000.cz
a hlásí mi to Can't connect to MySQL server on 'mysql.gym2000.cz' (4).
panther
Profil
DJ:
Localhost tam dám pokud se budu připojovat z mého počítače, tudíž na webhostingu to nepoběží?
ne, localhost tam bude téměř vždy - jak napsal __construct: „Pokiaľ ale tento istý skript nahráš na webhosting, tak sa bude snažiť pripojiť sa k MySQL serveru, ktorý beží na hostingu“.

Pokud nebude fungovat localhost, požádej technickou podporu svého webhostera, jistě rád pomůže. Ještě poslední možnost, která zde nepadla, je uvést IP adresu serveru.
DJ
Profil *
panther:
dobře, když tedy použiju variantu č. 1 od __constructa, tak uživatel a heslo bude to samé, co používám, když se přihlašuju do phpmyadmin? Ale tohle právě hlásí tu chybu
mysql_error
.
Tori
Profil
DJ:
Takže skriptem, běžícím na serveru gym2000.cz se chcete připojit k databázi, která běží na vkontaktu.cz, pochopila-li jsem správně.
Je u té databáze povolený externí přístup?
Pokud ne, tak si prostě přes phpMyAdmin > Export/Import udělejte u sebe (na gym2000.cz) kopii jejich databáze, s níž budete moci pracovat, a pak po nahrátí hotového webu na jejich server jen změníte přihlašovací údaje k db.
__construct
Profil
DJ:
tohle právě hlásí tu chybu
Akú ? Napíš sem celé znenie tej chyby.
DJ
Profil *
__construct:
Akú ? Napíš sem celé znenie tej chyby.
Celé znění té chyby je mysql_error. Nic víc.

Tori:
(vyjádřím se později, jsem na cizím počítači a nemůžu se k ničemu dostat)
DJ
Profil *
Tori:
nějak jsem nepochopila, jak si mám udělat kopii jejich databáze.

Zjišťuju, že chyba asi nebude v připojení, ale v příkazu mysql_select_db. Tady je skript.
$link = mysql_connect ("localhost","web52u1","****") or die ( mysql_error());
          mysql_query("set names cp1250");
          $db = mysql_select_db("web52u1", $link) or die (mysql_error);
          $query = "SELECT * FROM General WHERE URL='index.php'";
          $result = mysql_query($query,$link) or die (mysql_error());

Kdybyste tam našli nějakou chybu, dejte prosím vědět.
Keeehi
Profil
$db = mysql_select_db("web52u1", $link) or die (mysql_error());

+ pro příště si zapni vypisování chybových hlášek
DJ
Profil *
Keeehi:
Díky moc! Problém vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0