Autor Zpráva
libis
Profil
Zdravím

mam tabulku "aktuality" v MySQL 5, zatím nemám hotovou administraci, takže to přidávám přes phpmyadmin, což mi nevadí, nicméně, existuje nějaká možnost, když edituju příspěvek, aby se do sloupce aktualizace zapsal cas, kdy jsem to updatoval? vyzkousel jsem neco jako nastavit výchozí - current_timestamp, ale když to tam dam, tak stejne do te bunky musim kliknout, aby se to nastavilo, potrebuju proste, aby se to nastavilo samo.. existuje neco takoveho?
Tori
Profil
libis:
Tak tomu sloupci nastavte
DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP
, to by mělo fungovat jak potřebujete.
libis
Profil
to mám nastaveno, ve sloupci aktualizace ted mám vsude 0000-00-00 00:00:00, když kliknu na nejaky radek, tak je tam porad 0000-00-00 00:00:00 a kdyz to ulozim tak taky porad 0000-00-00 00:00:00, myslel jsem, jestli mysql nepodporuje neco,co by to po tom ulozeni to 0000-00-00 00:00:00 aktualizovalo samo na aktualni cas?
Tori
Profil
libis:
A nemá ten sloupec typ DATETIME? Totiž CURRENT_TIMESTAMP funguje jen u sloupců s typem TIMESTAMP. (Ohledně ON UPDATE...: když v PhpMyAdminu zakládáte nebo měníte tabulku a nastavíte sloupci dat.typ TIMESTAMP, tak se v tom selectu "Vlastnosti" objeví i tato volba).

edit: ↓ Hm, tak to nevím, mně to fungovalo tak, jak jsem napsala.
libis
Profil
ten sloupec má typ timestamp a u výchozího nastavení je CURRENT_TIMESTAMP
libis
Profil
aha, tak to funguje u nových záznamů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0