Autor Zpráva
Fredy
Profil *
Ahojte,

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'EXIST moviesite' at line 1

-ako zistím kde je chyba?? je to chyba v syntaxe, ale môzete mi poradit ako ju nájst?? mám tam 3 tabulky a neviem ako na to- v MySQL som začiatocník, a neviem kde mám hľadat chybu, ďakujem.
Fredy
Profil *
Už som to zbadal, a zistil som ako hľadat chyby, čize netreba:)
Fredy
Profil *
Prvý problém som vyriešil, ale stretol som sa s ďalším a vôbec netuším čo mám urobiť:

Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'
Tirus
Profil
Fredy:
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'
Duplicitní vstup
už tam tu jedničku máš..
Fredy
Profil *
Tirus:
A ako to mám opraviť??

(1, "...."),
-takto to vyzerá, tá 1 ja typu AUTO_INCREMENT-preto by som ju mal vymazať alebo v čom je vlastne chyba??
Tirus
Profil
Fredy:
dej tam (NULL, "..."),
Fredy
Profil *
Tirus:
Ďakujem :) podarilo sa, ale nechapem niečomu-mal som v troch tabulkách hl. kľúče
Fredy
Profil *
(nechtiac som potvrdil tú správu nedokončenú, pardon)
...mal som v troch tabulkách hl. kľúče a to boli (niečo)_id , a všade kde som mal to id tam som dal (už keď som dával nejaké data do tabuliek) tie čísla od 1 do (x) , a teraz keď tam je NULL tak sa tam budú zvyšovať hodnoty?? bude to fungovať?? (všetky tie (niečo)_id sú typu AUTO_INCREMENT) -len chcem vedieť či sa tým hodnotám bude správne priraďovať ich id vzostupne od 1, ďakujem :)
Joker
Profil
Tirus:
dej tam (NULL, "..."),
Správně by mělo být spíš DEFAULT
Fredy
Profil *
Joker:
čiže ak tam dám DEFAULT a tie stlpce su typu AUTO_INCREMENT tak to bude spravne fungovať?? čiže čísla pôjdu vzostupne od jednotky??

(DEFAULT, "(niečo)"),
(DEFAULT, "(niečo)"),
(DEFAULT, "(niečo)")


bude vlastne:


(1, "(niečo)"),
(2, "(niečo)"),
(3, "(niečo)")
????

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0