Autor Zpráva
Kosa10
Profil *
Ahoj,

vložil jsem na web www.driftdesign.cz/seoweb jednu testovací verzi webu. Bohužel s programátorem, který toto vytvářel již nejsem v kontaktu a nevím jak tomu přizpůsobit databázi aby to bylo plně funkční. Chybí mi pouze vyplnit stránku config.php, tak aby se vše správně zobrazovalo.

Zde mám vyplnit:
<?php

/* database server */
$config["dbserver"] = "";

/* database name */
$config["dbname"] = "";

/* database username */
$config["dbuser"] = "";

/* database password */
$config["dbpw"] = "";

/* base url */
$config["baseurl"] = "";

?>

Můžete mi prosím poradit co kam doplnit. Mám hosting na gigaserveru a vůbec netuším co v administriaci vytvořit apod. a co zadat sem do téhle stránky. Moc děkuji za pomoc.
Radek9
Profil
Kosa10:
V administraci si vytvoříte SQL databázi a vytvoříte v ní nějakého uživatele se jménem a heslem. (K tomu by měla mít administrace nějaký speciální formulář.)
Server většinou bývá localhost (to by taky mělo být někde v administraci), jméno databáze zadáte podle toho, který jste zadal při vytváření a jméno a heslo taktéž. Baseurl bude nejspíš pro odkazy, takže bych vyzkoušel "./" pro aktuální adresář.
Kosa10
Profil *
Vytvořil jsem novou databázi:

Vyplnil jsem to a vytvořil takhle, ale pořád to píše toto: http://driftdesign.cz/seoweb/

<?php

/* database server */
$config["dbserver"] = "localhost";

/* database name */
$config["dbname"] = "driftdesign_cz_seoweb";

/* database username */
$config["dbuser"] = "driftdesign_cz01";

/* database password */
$config["dbpw"] = "Drift27";

/* base url */
$config["baseurl"] = "http://driftdesign.cz/seoweb";

?>
Kosa10
Profil *
Tedy píše, spíš to pořád nezobrazuje grafiku
Mike8748
Profil
Kosa10:
ten web evidentne nebyl tvořen tak aby počítal s umístěním do nějaké složky (seoweb)

grafika se nezobrazuje protože v html kódu stránky se odkazuje na CSS soubor v hlavní složce webu(kde neexistuje), ne v podsložce seoweb
zrovnatak daný soubor stylů (/css/style.css) odkazuje na obrázky relativně vůči hlavní složce webu, ne vůči stránce jako takové

bylo by zapotřebí změnit cestu k CSS souboru v hlavičce HTML (předpokládam že to bude nějaká šablona do které se doplŇuje obsah), a v css souboru upravit cesty k obrázkům (aby počítaly s umístěním ve složce seoweb)
Kosa10
Profil *
Mnohokrát děkuji, nicméně asi mi to stále blbne jelikož mi to nezobrazuje zpětně již dotazovaný weby, což by mělo a na jiném hostingu to i fungovalo. Pokud byste měl někdo nějaký nápad, budu Vám za něj vděčný. Web si můžete prohlídnout zde: www.seo.driftdesign.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0