Autor Zpráva
Dědeček
Profil *
Dobrý den,

Mám příkaz který se občas provede a občas ne, nad ním a pod ním jsou další příkazy v sql a PHP a podobně a ty se provedou jen tento se provede jak kdy, mám tam nějakou chybu? Nevíte proč to dělá? Nemůžu zkontrolovat chyby protože se ty příkazi provádi z cronu
		
mysql_query("UPDATE vouchers SET status = '1' WHERE paymentId='$returnedPaymentSessionId'");


Děkuji
Joker
Profil
Dědeček:
Jak se pozná, že se občas provede a občas ne? Závisí to například na ID hodnotě $returnedPaymentSessionId?

Opravdu sloupce status a paymentId jsou řetězce a ne čísla?

edit: zpřesněno
Dědeček
Profil *
status - int(11) .. že by to bylo sakra tím že to zapisuju jako řetězec?
paymentId - text ... zjistím to tak, že vidím v db ty příkazy před tím i potom ale tento status se nezmění z 0 na 1
Dědeček
Profil *
druhý příkaz pod tím je
		mysql_query("UPDATE payments SET paid = '1' WHERE sessionId='$returnedPaymentSessionId'");

a paid je taky int(11) ale tam se to zapíše :) a oba dva mají sessionId a paymentId stejné :)
Joker
Profil
Dědeček:
že by to bylo sakra tím že to zapisuju jako řetězec?
To asi ne, ale je to zbytečné.

Tipnu si, že možná $returnedPaymentSessionId neobsahuje to co čekáte (případně v databázi je něco jiného) a proto se sloupec neaktualizuje.
Dědeček
Profil *
No dobře, ale tak ty příkazy jsou stejné, ted jsem to zkusil bokem mimo cron a udělá to, co to udělat má .. pracuju pořád s "$returnedPaymentSessionId'" a ve všech případech funguje, před tím to udělalo tak, že to 1 zapsalo a někdy zase ne, prostě jak se tomu chtělo, ostatní věci to udělalo jen v tabulce vouchers to prostě nechalo někdy 0 a někdy to tam tu 1 zapsalo :)

mysql_query("UPDATE vouchers SET status = 1 WHERE paymentId='$returnedPaymentSessionId'");
mysql_query("UPDATE payments SET paid = 1 WHERE sessionId='$returnedPaymentSessionId'");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0