Autor Zpráva
drotik
Profil *
Pre vyber clankov na uvodnej stranke pouzivam tabuľku: com_select, kde sa vyberaju zo všetkých článkov (tabuľka com_articles) len tie, ktorých i_id_article patria do určitých kategorii: i_id_category (tabuľka com_articles) + splňaju podmienku, že su najmladšie (d_sdate - zač. datum zobrazovania articlu ), sú publikované... + celkový počet článkov na úvodke je 8...

Môj syntax:
select i_id_article from com_article where (i_id_category= 12 OR i_id_category= 23 OR i_id_category= 5 OR i_id_category= 13 OR i_id_category= 7 OR i_id_category= 26) and NOW() between d_sdate and d_edate and s_pub = "1" and i_id_language = 1 and s_top = "0" order by d_sdate desc limit 8

V súčasnosti mám najviac článkov z i_id_category= 23, preto niekedy zaplavia články tejto kategórie celú úvodku...

PRETO: Prosím o napísanie nového syntaxu, kde bude pridaná podmienka: Nech sa zobrazujú medzi 8 článkami na úvodke napr. len 2 články z kategórie 23 a zvyšných 6 článkov nech sa doplní z ostatných kategórii podľa pôvodnych podmienok + nech sa články z kategórie 23 zobrazujú medzi ostatnými článkami podľa dátumu štartu publikovania, teda podľa rovnakých podmienok.

Ja som laik, ten syntax mi písal jeden pán, na ktorého už žiaĺ nemám kontakt...
MartinR
Z hlavy mě napadá něco takového:
select i_id_article 
from com_article 
where 
NOW() between d_sdate and d_edate and s_pub = "1" and i_id_language = 1 and s_top = "0" 
AND (i_id_category=(select i_id_category from com_article where i_id_category= 23 LIMIT 2)
OR i_id_category in (SELECT i_id_category from com_article where i_id_category in (5,7,12,13,26) LIMIT 6))
order by d_sdate desc
drotik
Profil *
Vyzera to logicky, ale môj web to nezobral. Preto prikladam aj php kod, ktory sa odvoláva práve com_select:
if (is_array($com_selects))
    while (list($ci, $com_select) = each($com_selects)) {
      //-------------------------------------------- use pregenerated selects or not
      if (!$conf["index"]["use_generated_selects"]) {
        $results = $mysql->select($com_select["t_query"]);
        $query_range = "";

foreach($results as $result)
          $query_range .= $result[$com_select["t_field"]] . ",";

$com_select["t_field_range"] = substr($query_range, 0, strlen($query_range) - 1);
      }
      $tpl->define_dynamic($com_select["t_template_source"], "content");

if (strlen($com_select["t_field_range"]) > 0)
        ReadArticles($com_select["t_field_range"], "30", true, $com_select["t_template_variable"], $com_select["t_template_source"], false);
   } 

+ štruktúra tabuľky com_select - ide právek o riadok i_id_selec=3:

Diki

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0