Autor Zpráva
wNi'
Profil *
Dobrý deň,

Už dávnejšie som vytvoril stránky http://artofsurvival.hy.cz/, všetko išlo tak ako malo, až donedávna. Asi 2 týždne vzad sa mi odrazu pokazila celá diakritika na celom webe. Stránky sú ešte vždy funkčné, ako je vidieť diakritika skutočne nieje v poriadku, namiesto ščťžýá sú nejaké neznáme znaky.
Naposledy som sa s týmto stretol, keď som mal zle nastavenú db alebo zlé kódovanie súborov. Lenže tentokrát som nič nemenil. Je pravdou, že som dal prístup známemu, ktorý sa aktuálne učí pracovať s db a s php, ale on vravel že tiež nič nemenil.
Celá databáza, tabulky a aj jednotlivé stĺpce sú všetky nastavené na utf8_czech_ci. Skúšal som t oteda premeniť na utf8_general_ci, v snahe že si pomôžem - žiadna zmena. Vyexportoval som si teda celú databázu a nahodil ju k sebe na localhost, používam EasyPHP a všetko ide dobre. Nahodil som teda db naspäť. Avšak zas - žiadna zmena.
Vravím si, či nevstúpil ten známy do information_schema, a niečo omylom neprehodil. Lebo iné ma nenapadá. Na FTP v súboroch problém nebude, tie som nemenil a ani on k nim nemal prístup, DB funguje na localhoste fajn a tá istá už na nete nie. Lenže tuto na localhoste žiadnu information_schema nemám, takže predpokaldám že chyba bude tam.

Prosím, neviem si už dať rady čo s tým, nič ma nenapadá lepšie ako nastaviť nejako celý phpmyadmin na defaultné hodnoty a snáď by to mohlo pomôcť. Len neviem ako.
Ešte jedna drobnosť, v približne podobnom čase prešlo aj hy.cz na PHP 5.3 - nemôže byť problém niekde tam?

Vopred ďakujem za každú odpoveď.
wNi'
Profil *
Nuž, nakoniec som kontaktoval webhosting, či by sa na to nepozreli - odpovedali mi že sa nedávno prešlo na UTF8 výstup, a predtým bolo švédske latin1 - takže celý problém vyriešil pri pripájaní do db jednoduchý kúsok kódu:
mysql_query("SET NAMES 'latin1'");

Píšem to pre tých, ktorím by sa niekedy v budúcnosti stalo niečo podobné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0