Autor Zpráva
undisputed
Profil
Dobré ráno,
Existuje taký príkaz na update mysql tabuľky aby update-ol len po nejaké číslo?
Napr.

mysql_query("update tabulka set pocty=$c+50 where nick='niekto'")

(pod $c sa ukrýva vždy vypís toho aktuálneho čísla z db)no povedzme že nastavim cron aby sa tento skript opakoval každých 5minút,ale potreboval by som aby sa zastavil napr na čísle 110,dá sa to nejak?(okrem php podmienky if($c == 110) )
Tori
Profil
undisputed:
pod $c sa ukrýva vždy vypís toho aktuálneho čísla z db
Jestli to znamená, že chcete u konkrétního nicku přidat 50 (pokud už nemá víc než 110 bodů nebo čeho), stačí vám místo select+update jen jeden dotaz:
UPDATE tabulka SET pocty = pocty + 50 WHERE nick = 'niekto' AND pocty <= 110
undisputed
Profil
No ak som to správne pochopil tak nie,dám iný príklad:
Začínam že si uložím do db číslo 1 a chcem aby mi každých 5minút pripočítalo k hodnote $c 1(vyriešené cronom)až pokiaľ nebude $c 50
undisputed
Profil
To ako ste to vyriešili vy je dobre len tým pádom by sa to zastavilo na čísle 150 a ja potrebujem na 110
Tori
Profil
Také niečo?
$max = 110;
$pricti = 50;
mysql_query("UPDATE tabulka SET pocty = pocty + $pricti WHERE nick = 'niekto' AND pocty <= ".($max-$pricti));

Snad jsem trefila váš úmysl, pořád mi nějak není jasné, co je $c a odkud se bere (jestli z DB nebo je definovaná ve skriptu).
undisputed
Profil
No myslím že ani to mi nerieši problém lebo by to nefungovalo tak ako chcem ja,ale nevadí spravím to cez podmienky ďakujem aj tak:)s týmto neviete poradiť?

diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=126156
Tori
Profil
undisputed:
s týmto neviete poradiť?
Už bych napsala, kdyby mne napadlo něco nového.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0