Autor Zpráva
Xperia
Profil
Mám v databázi dvě tabulky, tym a chyby,
Tabulky obsahuji:
tym = idt, hrubynazev, cistynazev
chyby = idc, tym (to je vlastně hrubynazev), zamestnanec, chyba1, chyba2, chyba 3, nezjistene

<table>
<tr>
<td><strong>Team</strong></td>
<td><strong>Zaměstnanec</strong></td>
<td><strong>Chyba 1</strong></td>
<td><strong>Chyba 2</strong></td>
<td><strong>Chyba 3</strong></td>
 </tr>
 <?php
$vysledek=mysql_query("SELECT * FROM `chyby` where nezjistene=\"ne\" ORDER BY idc ASC");
while ($vypis=MySQL_Fetch_Array($vysledek)):

echo "<tr><td>".$vypis["tym"]."</td>
                        <td>".$vypis["zamestnanec"]."</td>
            <td>".$vypis["chyba1"]."</td>
            <td>".$vypis["chyba2"]."</td>
            <td>".$vypis["chyba3"]."</td>
    </tr>";
 endwhile;
 echo "</table>";
?>


Funguje mi to správně, ale jak udělat aby se místo hrubého názvu zobrazil čistý název týmu z jiné tabulky (tym - cistnynazev) a hledalo to tam podle hrubeho nazvu?

Napadají mě v hlavě spousty řešení ale buď to ve finále nejde, nebo je to nesnesitelný prasokód ...

Díky za pomoc.
Alphard
Profil
Spojit pomocí join, ale jsou potřeba nějaké vazební sloupce, návrh záleží na použité relaci, 1:1, 1:M?
Sloupce chyba1, chyba2, chyba3 jsou správně navrženy jenom v případě, že z nějakého důvodu budou chyby vždy právě (maximálně) tři.
Xperia
Profil
Chyba1, Chyba2, Chyba3 jsou tři různé typy chyb, resp. počet chyb u daného typy chyby.
A vazební sloupce? O tom slyším prvně, jsem začátečník :)
Alphard
Profil
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=837 plus okolní díly. Tohle je důležitá kapitola u relačních databází, ale nejde stihnout za pět minut.
Xperia
Profil
Ani tak si s tím nevím rady, prosím o přesun do Jak něco udělat.
Moderátor Alphard: Nakonec přesunuto z PHP do databází.
okolojdouci
Profil *
Xperia:
prosím o přesun do Jak něco udělat.

Proč? Konkrétnější odpověď tam nedostaneš. Buď to chceš udělat sám a pak to musíš pochopit, k čemuž ti odkázaný článek postačí, nebo chceš, aby ti to někdo udělal, ale pak by šlo o přesun do Práce a zakázky.
Xperia
Profil
Já jsem něco zfáral, jenže jak jde o while, tak to vyhazuje nepravdivý označení týmu k danému řádku...

okolojdouci:
Buď to chceš udělat sám a pak to musíš pochopit, k čemuž ti odkázaný článek postačí, nebo chceš, aby ti to někdo udělal, ale pak by šlo o přesun do Práce a zakázky.

V tom případě nechápu, proč kategorie Jak něco udělat, existuje.
okolojdouci
Profil *
Xperia:
Já jsem něco zfáral, jenže jak jde o while, tak to vyhazuje nepravdivý označení týmu k danému řádku...

Věř tomu nebo ne, toto k tomu, aby někdo něco poradil, opravdu nestačí. Pokus se rozeznat, jestli je problém v sql dotazu nebo v php konstrukci kolem něj, pak sem tu problematickou část dej a popiš přesně, co to dělá a co chceš aby to dělalo.
Xperia
Profil
Problém je v SQL dotazu, konkrétní řešení vypisuje vše správně, jak jsem se snažil experimentovat s těmi příklady na linuxsoftu, buď to nejde, nebo mi jednoho zaměstnance vypíše script tolikrát, kolik existuje týmů (resp. kategorií).

Resp.:
Tým, Jméno, Chyba1, Chyba2, Chyba3
T5, Adéla, 1, 2, 3
T6, Adéla, 3, 2, 1
T7, Adéla, 3, 3, 1
T5, Adam, 1, 2, 3
T6, Adam, 2, 2, 2
T7, Adam, 0, 0, 1
Xperia
Profil
Vyřešeno,

$vysledek=mysql_query("SELECT teams.cistynazev as tym, chyby_mai_2011.team, chyby_mai_2011.zamestnanec, chyby_mai_2011.chyba1, chyby_mai_2011.chyba2, chyby_mai_2011.chyba3 FROM chyby_mai_2011, teams WHERE chyby_mai_2011.team = teams.hrubynazev AND chyby_mai_2011.nezjistene=\"ne\" ORDER BY chyby_mai_2011.idc ASC");
Alphard
Profil
Xperia:
V tom případě nechápu, proč kategorie Jak něco udělat, existuje.
Obecnější kategorie, někdo se třeba ptá "Jak vytvořit anktetu". Tento problém spadá spíše do Databází, kam to možná přesunu. V každém případě, větší šance na odpověď k tomuto tématu byla v kategorii PHP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0