Autor Zpráva
baldur
Profil *
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na takovou věc - mám jednu stránku na webu, u které mi hodně záleží na tom aby se provedla co nejrychleji. Mimo toho, že se snažím různě zoptimalizovat mysql výpisy a updaty, tak by mě zajímalo, používám totiž k připojení do databáze svoji vlastní třídu v php. Nevíte někdo náhodou jestli a případně jak moc tohle zpomaluje ten skript? Jestli bych na téhle konkrétní stránce neměl připojení udělat klasicky bez použití třídy?

Díky!
Nox
Profil
Nejrychleji z hlediska serveru nebo uživatele?

Podle mě bude rozdíl minimální a třída/netřída tu bude hrát skoro žádnou roli... pokud to není napsané fakt obskurně
baldur
Profil *
Myslím hlavně z hlediska uživatele a třída je myslím napsaná celkem dobře, žádné zbytečnosti. Takže třídu mám používat i tak? A případně nějaké výraznější zrychlení když opominu mysql v php by se nedalo zařídit?
TomášK
Profil
baldur:
Spoustu času v typické aplikaci může ušetřit cachování - stránek, částí stránek, dotazů. Zrychlovat php tím, že vyhodím třídy, není moc dobrá myšlenka - teoreticky to bude o něco rychlejší (pravděpodobně o neměřitelné zlomky procent). Php samo o sobě je daleko pomalejší než kompilované jazyky - na matematických výpočtech i třeba 100x (což půl vteřiny proti minutě), proto v něm optimalizovat procenta není moc užitečné. Dobrou inspirací, kolik se toho dá vytřískat z php, je Facebook: http://zdrojak.root.cz/clanky/jaky-software-pohani-facebook/
baldur
Profil *
Zajímavý odkaz, mrknu na to, díky! A třídy tedy zůstanou, poohlédnu se po výkonu jinde :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0