Autor Zpráva
jan98
Profil *
Ahoj, mám v mysql db 5 řádků a chtěl bych je všechny vypsat ale ne v pořadí (1,2,3,4,5) ale třeba v pořadí (3,4,5,1,2).

Takže by syntaxe vypadala nějak takto "SELECT all START BY ID 3 ORDER BY DESC".. šlo by to?

Díky
Kajman_
Profil *
Co si přidat sloupeček a do něho si zapsat pořadí, které bude použité pro řazení?
jan98
Profil *
Kajman_: chtěl bych to právě vyřešit rovnou v mysql příkazu protože SELECTOVANE data pak půjdou rovnou do php array v už určitém pořadí a ty se pak budou vypisovat na stránce jako seznam.

5 záznamů jsem dal jen pro příklad.. ta tabulka může mít i 1000 záznamů.

Ale pro pochopení - snažím se dosáhnout pohyblivého seznamu který se bude posouvat vždy o jeden řádek.

takže: 1 vstup: (3,4,5,1,2) 2 vstup: (2,3,4,5,1) 3 vstup: (1,2,3,4,5) .. a tak by to pořád šlo dokola.

Při každém vstupu by se akorád zanamenalo číslo u kterého to začlo a přičetlo se + 1 - tak by se docílilo posouvání vypisovaného seznamu o jeden řádek.

Vím že to asi půjde udělat nějakým příkazem v PHP pro seřazení rovnou array, ale spíš mě zajíma jestli to jde seřadit tak jak chci rovnou u "zdroje" při mysql příkazu.
Kajman_
Profil *
select id from tabulka order by id<3, id
jan98
Profil *
Kajman_: paráda, díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0