Autor Zpráva
shagrath
Profil *
Zdravim, dnes poprve jsme potreboval pouzit import velkeho sql dumpu pomoci prik. radky na localhostu.

Prihlasil jsme se tey do MySQL monitoru a napsal

mysql -u root -p password mojedatabaze < C:\Data\Program
P\www\bigdump\import.sql


Dostal jsem jen ale par erroru

ERROR:
Unknown command '\D'.
ERROR:
Unknown command '\P'.
ERROR:
Unknown command '\P'.
Show warnings disabled
ERROR:
Unknown command '\b'.


Postupoval jsme podle tohoto navodu:
http://www.webeks.net/php/import-export-large-mysql-dumps-windows.html

Co mohu delat spatne?

Diky za kazdou radu
Krakatoa
Profil
shagrath:
"Diky za kazdou radu"
Máš tam mezeru navíc, bez mezery navíc ti to bude fungovat.
shagrath
Profil *
jj, byla tam ale i tak, porad stejny vysledek

mysql -u root -p moje_db_cz < C:\Data\Programing\PHP\dump\import_cz.sql
Krakatoa
Profil
Ach jo.
mysql -u root -pheslo moje_db_cz < C:\Data\Programing\PHP\dump\import_cz.sql
shagrath
Profil *
Porad ten samy vysledek, a po tom parametru -p nema byt mezera?
Kajman_
Profil *
Dejte cestu do uvozovek.
shagrath
Profil *
Ted uz dostavam alespon error o syntax error, zkousel jsem uvozovky i apostrofy..
mysql> mysql -u root -p password db_cz < 'C:\Data\ProgPHP\www\bigdump\import.sql';

i 

mysql> mysql -u root -p password db_cz < "C:\Data\ProgPHP\www\bigdump\import.sql";
shagrath
Profil *
Jeste bych mel rici, ze to vraci ERROR 1064
Krakatoa
Profil
shagrath:

Přesně tak jak jsem to napsal mi to funguje (win 7 + vertrigo).
Po parametru -p nedělám mezeru, vis: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/password-security-user.html
a ta první možnost.
Co se týče cesty, v uvozovkách ji nemám a funguje mi to i tak, uvozovky by byly potřeba, pokud by v cestě byla mezera nebo tak něco.

Error ti to háže nejspíš proto, že je nutné mít databázový server spuštěný před tím než spustíš skript, pokud mám před spuštěním skriptu databázový server vypnutý, skript mi hodí taky error.
YoSarin
Profil
Krakatoa:
Uvozovky nebo oescapování jsou v tomto případě potřeba, protože jinak bere mysql server všechno začínající znakem '\' jako speciální příkaz. To znamená to \D \P \P \b :
mysql -u root -p moje_db_cz < C:\Data\Programing\PHP\bigdump\import_cz.sql

shagrath:
A neháže ti to chybu protože jsi v mysql konzoli? (jestli správně chápu to mysql> na začátku). Tenhle import by se měl spouštět normálně z příkazové řádky, ne?

edit:
Ty uvozovky by vlastně při spouštění z normálního windowsáckého cmd být nemusely, ale stejně je to asi lepší...
shagrath
Profil *
Tak vazne uz nevim. Zkousel jsem to jednak pres konzoli, mysql.exe s uvedenymi parametry, tak i pres konzili, kterou poskytuje wampserver v ramci spravy MySQL, s uvozovkami, i bez nich, vysledek porad stejny...napada me, nemuze byt problem v tom, ze pro danou databazi neni na localhostu vytvoren zadny uzivatel? Tj. ze chci vse vkladat jako root..
TomášK
Profil
shagrath:
Očividně nemáš jasno, kam to vkládat. Zkus třeba jen
mysql --version
, to by mělo vypsat verzi MySQL. Vkládat se to má do příkazového řádku, který spustíš Start -> Spustit -> cmd. Případně zkus i
mysql.exe --version
. Pokud se to povede, zkus další parametry.
shagrath
Profil *
Ver 14.12 Distrib 5.0.51a, for Win32 (ia32), jak mi to ale ma pomoci?
TomášK
Profil
shagrath:
Tím je ověřeno, že mysql je spustitelný příkaz a že to zadáváš do té správné příkazové řádky. Dokážeš se přihlásit do MySQL konzole pomocí
mysql -u root -p moje_db_cz
?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0