Autor Zpráva
Kateřina
Profil *
Ahojte,
koupila jsem si meteorologickou stanici jejíchž data bych si ráda ukládala do mySQL. Ráda bych ale v budoucnu prováděla min() avg() max() hodnoty a další kouzelné věci.

Data obsahují desetinnou čárku a vždy budou obsahovat číselnou hodnotu. V případě, že meteostanice vypadne, tak zřejmě data ukládat data nebudu.
Chtěla bych se zeptat, jaký tvar tabulky mám navrhnout? .... INT asi ne, protože čísla budou mít desetinná čísla a ráda bych používala dobrý výpis dat do budoucna i co do grafů se týče.

Děkuji za Vaší výpomoc, ale základ musí být pořádný :)
Medvídek
Profil
Kateřina:
Asi DECIMAL
Akorát místo čárky budete muset převádět na tečku.
Kateřina
Profil *
U INT() se dává délka, kterou dám asi 11. U toho decimal mám dát jakou délku? Budu tam ukládat jen jednu desetinnou čárku.

V případě, že mě meteostanice bude generovat teplotu: 19,5 .... jak udělám převod na 19.5 abych to mohla do DECIMAL uložit?
Moc děkuji.
Medvídek
Profil
Kateřina:
DECIMAL(12,1) - CELKEM 12 cisel z toho 1 za desetinnou čárkou.

jak udělám převod na 19.5 abych to mohla do DECIMAL uložit
Nevím, odkud data berete a v jakém jayce to tam budete importovat.
V MySQL by měl jít klasické REPLACE
Kateřina
Profil *
Děkuji, tak že tlak vzduchu 1034.5 dám pro DECIMAL (4,1). Ještě se chci zeptat. Mohu tam ukládat i celá čísla bez desetinného místa?
Medvídek
Profil
Kateřina:
Tlak vzduchu 1034.5 bude DECIMAL(5,1) -> máte tam dohromady 5 čísel.
Bez desetinného čísla samozřejmě ukládat můžete, číslo 455 se automaticky uloží jako 455,0.
Kateřina
Profil *
Ještě bych se chtěl zeptat na úkládání času. V jakém formátu, nebo-li jakou tabulku pro čas zvolit?
Medvídek
Profil
Kateřina:
Čas ukládám jako TIMESTAMP.
Kateřina
Profil *
A pokud budu vedět, že některé data nebudou mít desetinnou čárku jako je směr větru (0-360) nebo srazky (0 a více), tak mohu použít třeba INT() ?
Medvídek
Profil
Kateřina:
Asi bude stačit SMALLINT, nebo TINYINT, podle velikosti čísel: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/numeric-types.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0