Autor Zpráva
anonym__
Profil *
Ahoj,
jsem novacek v php a mysql. Snazim se vytvorit skript, ktery by vypsal obsach mysql databaze. Pouzil jsem tenhle kod
<?php
$db = mysql_connect("localhost","root","moje_heslo");
mysql_select_db("test",$db);
$result = mysql_query("SELECT * FROM lidi;", $db);
$radku = mysql_num_rows($result);

for ($i=0;$i<$radku;$i++)
{
printf ("Cislo: %s <br/>\n",
	mysql_result($result,$i,"id"));
printf ("Uroven: %s <br/>\n",
	mysql_result($result,$i,"status"));
printf ("Jmeno: %s <br/>\n",
	mysql_result($result,$i,"prijimeni"));
printf ("Prijimeni: %s <br/>\n",
	mysql_result($result,$i,"jmeno"));
printf ("Kulturnich bodu: %s <br/>\n",
	mysql_result($result,$i,"plat"));
}
mysql_close($db);
?>

ktery byl v navodu pro zacatecniky. Pouzivam fedoru, apache, mysql i mysql-server mam nainstalovany i spusteny (httpd,mysqld). Kdyz zadam do prohlizece localhost, vzdy mi to vyhodi jen prazdnou stranku, nefunguje ani funkce mysql_error, nevim v cem je chyba :( jsem z toho zmateny. Jo jeste podotknu, ze databaze je vytvorena, obsahuje i jednoduchou tabulku.
Jsem prave zkousel i nainstalovat wordpress, ten me pusti dal, takze se s databazi uspesne spoji (kdyz zadam spatne udaje, tak me dal nepusti), jen kdyz kliknu na instalovat, tak me to hodi na hlavni stranku wordpressu(Pravděpodobně nemáte vytvořen soubor wp-config.php......). Nevim jak dal, jsem resenim toho problemu stravil asi 3 hodiny. Jsem zacatecnik, nikdy jsem s php ani mysql moc nedelal, ale znalosti o pc mam dobre.

ps:zkousel jsem napsat i jiny script, ktery by se pripojil do databaze a vypsal chybu mysql_error, problem je, ze nevyhodi nic na vystup.

Dekuji moc za jakoukoli odpoved, vy to urcite vyresite.
anonym__
Profil *
jeste podotknu, ze jsem zkousel funkci mysql_connect a ta je funkci, a funkce get_defined_functions mi vypise co ma. Rekl bych, ze problem bude v kodu nahore nebo v tabulce v databazi.
Sir Tom
Profil
anonym_:
Vypsání dat z tabulky:
while(list($sloupec1,$sloupec2,$sloupec3,$sloupec4) = mysql_fetch_array($result)){
 echo $sloupec1.": ".$sloupec2." nějaký text ".$sloupec3."-----".$sloupec4;
}


Cyklus prochází řádek po řádku a za pomocí mysql funkce v každém řádku každý hodnotu v daném sloupci uloží do proměnné (první sloupec řádku se uloží do $sloupec1, atd. (počet proměnných a názvy sloupců si musíš upravit tak, aby ti to korigovalo se sloupci v tabulce)). Následně vypisujeme pouze hodnoty proměnných.
anonym__
Profil *
Dekuji mnohokrat, uz to funguje jak ma! Sice jsem napsal novy script, ale ten kus kodu me vazne pomohl. Dekuji mnohokrat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0