Autor Zpráva
miskith
Profil
Dobrý den,
dělám na jednom projektu, který pokud vyjde (pokud ne, berte to jako teoretické otázky), bude potřebovat obrovského množství dat. Moje otázky jsou tedy jasné.

1) Má databáze (konkrétněji jedna tabulka) nějaké omezené množství dat (nepočítám velikost HDD)?
2) - Ano: Pokud ano, jak se řeší, když potřebuji dostat do databáze více dat než je její maximální objem? Dalšími tabulkami nebo databázemi?
2) - Ne: A pokud tedy ne, limitované dotazy na tuto tabulku (například vytažení posledních 5 záznamů) jsou pak vykonávány pomaleji.

PS: Prosím, neřešte otázku, zda takového množství dat mohu dosáhnout, ale odpovězte na dané otázky, popřípadě pokud je třeba, zeptejte se na doplňující informace...
ninja
Profil
Nenapsal jste o jakou databázi a případně typ tabulky jde. Obecně všechny databáze mají nějaké maximum.
miskith
Profil
MySQL - InnoDB
EDITED: V případě, že jde někde upravit maximální objem, něměl by být problém, protože projekt by měl běžet na dedikovaném serveru...
Kajman_
Profil *
A kolik řádků tam chcete mít? Miliony, miliardy, ještě víc?
miskith
Profil
Jak říkám. Pokud by projekt vyšel, tak i několik miliard...
ninja
Profil
Chcete používat extrémně velké tabulky v databázi a nenapadne vás, že roli hraje i konkrétní verze a operační systém? Bože bože. Zkuste si trochu hledat, hned google vám okamžitě vyhodí Restrictions on InnoDB Tables a Limits on Table Size.

Dříve než dosáhnete limitů ale velmi pravděpodobně dosáhnete neúnosných časů dotazů.
miskith
Profil
The minimum tablespace size is 10MB. The maximum tablespace size is four billion database pages (64TB). This is also the maximum size for a table.

Takže maximum jsou 4 biliony stránek (64TB)?

Limits on Table Size - Z téhle tabulky ale vyplývá, že pro Linux2.4+ by to měly být pouze 4TB...

První uvedené (4 biliony stránek) by 100% dostačovalo (samozřejmě bych hodně staré záznamy promazával), ale nevím teda jestli sem to špatně pochopil (na jedné stránce píší 64TB a na druhé 4TB) nebo čemu mám teda věřit.


PS: To že mě to nenapadlo je tím, že doteď jsem se o to nikdy nestaral. Doteď sem nikdy takové ohromné množství dat nepotřeboval, takže mi "stačilo že to jde".

EDITED: Teď sem si všimnul, že i na té druhé stránce píší o 64TB.. takže to bude asi ono..
ninja
Profil
billion != bilión
miskith
Profil
ninja:
moje chyba, ale i tak by to mohlo být dost, pokud jde o stránky a ne o záznamy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0