Autor Zpráva
Ofi
Profil
Zdravím,
Potřeboval bych poradit s view, jestli je možné mu nějakým elegantním způsobem předat parametrem jazyk jímž se vyberou tabulky.
Mám databázi, ve které jsou mimojiné tabulkové jazykové mutace, např.: pages__base je základní tabulka pro společné charakteristiky a pages__cs, pages__de atd jsou jazykově odlišné vlastnosti jako title, description atd.
Z takovýchto tabulek (konkrétně produktových) skládám view, které využívám při exportu dat do excelu. Potřeboval bych však nějak tomu view říci jaký jazyk (tedy z jaké jazykové tabulky) má vzít ty jazykově rozdílné vlastnosti.
Zjednodušeně bych chtěl něco takového:
create view 'moje_view' select nějaké_sloupce from products__@lang p left join...atd...

zkoušel jsem to i UDF podle tohoto příkladu ale vypadá to že takovou funkci nemohu použít v klauzoli from.
děkuji za každý hint.
TomášK.
Profil *
Není mi úplně jasné, proč nejde ten dotaz sestavit mimo MySQL - očekával bych, že vytvoření pohledů bude jednorázová záležitost, poté pohledy budou existovat. Ale budiž, třeba proto je nějaký důvod. Co se dotazu týče, jméno tabulky nelze definovat pomocí proměnné. Jediná možnost je sestavit dotaz jako textový řetězec a pak ho provést. V MySQL toho lze docílit pomocí prepared statements

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0