Autor Zpráva
Slash24
Profil *
Neviem už kam by som sa obratil preto píšem sem. S týmto problémom sa trápim už asi 4 hodiny ...

Potreboval by som nasledovné -

Mám dve tabulky "members" a "team"

Štruktúra "members"
id
name
team_id
foto


Štruktúra "team"
id
team_foto
leader


Ako mám napísať select pomocou ktorého dostanem nasledovnú tabulku

id_teamu
team_foto
leader
team_member_1
team_member_2
team_member_n

jednoducho sa mi k tabulke "team" pridajú všetci členovia týmu z tabulky "members".

Dúfam že som to napísal tak že sa to dá pochopiť.
panther
Profil
Slash24:
S týmto problémom sa trápim už asi 4 hodiny
jelikož ses nenamáhal napsat, co už máš, tak jen obecně: JOIN těch dvou tabulek na m.team_id = t.id, GROUP_CONCAT na ty jednotlivé členy.
Slash24
Profil *
Pokial som dobre pochopil funkciu
GROUP_CONCAT
tak by som dostal dostal mena členov tymu napisane za sebou v jednom stlpci. Ja by som ich potreboval kazde samostatne ako som to uviedol v prvom poste.

To čo som vykuzlil som sem nedaval jednoducho preto že mi to vôbec nefunguje, takže nechapem načo sem mam davať nejaku zlataninu ...
Viem že na to treba použiť
JOIN
len neviem či sa dá vytiahnuť viacero záznamov z druhej tabulky s rovnakym sekundarnym klúčom a ulozit ich do samostatnych stlpcov ako to potrebujem.

Vybrat clenov a ulozi tich do samostatnych riadkov viem

SELECT team.id, members.meno FROM members JOIN team WHERE members.team_id = team.id


No ja by som potreboval aby sa mi vytvoril jeden riadok tabulky so stlpcami
team.id
member1.meno
member2.meno
member3.meno
Slash24
Profil *
Hmm tak teraz neviem či som to napisal blbosť ktorá sa nedá zrealizovať alebo som to napísal tak blbo že neviete ako odpovedať :D
TomášK
Profil
Slash24:
Na každý sloupec memberN můžeš použít jeden JOIN, pokud dopředu víš, kolik jich je. Ale pravděpodobně je lepší vymyslet jiný způsob, abys to nemusel dělat.
Kajman_
Profil *
Vyberte si všechny, dejte si je např. v php do pole a pak stačí
for radky {for slopce {vypis bunku}}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0