Autor Zpráva
novacek
Profil *
Ahoj chtěl bych se zeptat, jak v registraci nebo teda po kliknutí na registruj přidat tomutu registrovanému uživateli stejné id v databázi třeba do 2 nebo 3 tabulek nebo jak byste to teoreticky třeba udělali vy? Ještě mě napadlo jestli by nebylo lepší rovnou přiřadit do všech tabulek nickname a pracovat spíše s ním. Co myslíte ? díky za pomoc

Ještě mě napadáte druhý dotaz, jak po přihlášení docílit toho aby se vypsali právě jeho kolonky v tabulkách a ne nikoho jineho podle čeho se dociluje tohot ? Díky
Alphard
Profil
Nickname určitě ne. Problémy při přejmenování a navíc bych raději nepoužívat jako identifikátory stringy s diakritikou, mezerami apod.
Spojení tabulek dělejte přes id na nějaku hlavní. Např. v tabulce users dostane uživatel id: 18 a v jiné tabulce, třeba komentářů, bude id: 2145, id_user: 18, id_article: 91, ...

Jestli tohle nestačí, tak lépe popište, k čemu potřebujete 3 tabulky.
Taps
Profil
novacek:
Ještě mě napadáte druhý dotaz, jak po přihlášení docílit toho aby se vypsali právě jeho kolonky v tabulkách a ne nikoho jineho podle čeho se dociluje tohot
Většinou se v tabulce ověřuje uživatelské jméno a heslo. Pokud se udaje z odeslaného formuláře shodují s údaji uloženými v tabulce tak se uživateli vypíší dané informace.
novacek
Profil *
Super díky za zodpovězený druhý dotaz, pochopil jsem. Ten první mi však dělá problém pochopit. Když bych měl třeba tři tabulky jedna(jmeno,vek, registrujici se informace), druha(treba oblibeny veci,tymy atd) a treti(treba statistika kolik napsal pismen ve vsech clankach atd.) Takže nevim právě jak bych to měl udělat přes to ID. Chápu to že když se zaregistruje automaticky se mu přidělí id třeba 20, protože se zaregistroval 20.tej, ale nechápu pravě jak docílit toho aby se tohle id pak objevilo i v tich dalších tabulkách s tim že by byli prozatim nevyplněný a uživatel by si tam pak zadal svoje informace. Jako je třeba ta druhá tabulka. Takže bych to měl asi udělat tak aby se po registraci tyto dvě tabulky automaticky zaplnili ID takovým jako je v první tabulce, že ? Ještě mohl byste mi prosím vysvětlit jak jste to myslel: uživatel id: 18 a v jiné tabulce, třeba komentářů, bude id: 2145, id_user: 18, id_article: 91, ... Nechápu jak pak mám poznat, že id 18 patří k id: 2145 ?
Taps
Profil
novacek:
Nechápu jak pak mám poznat, že id 18 patří k id: 2145
Tabulky můžeš propojit např. pomocí left join
novacek
Profil *
Alphard:
Např. v tabulce users dostane uživatel id: 18 a v jiné tabulce, třeba komentářů, bude id: 2145, id_user:


To znamená, že v tabulce users bude kolonka id: 18 a pak bude druhá tabulka články a tam bude kolonka článek: 2145 a vedle by mělo být spíše tedy id_users ne user pokuď to teda chápu, že by to hledalo v tabulce users id ? Díky za pomoc
Taps
Profil
novacek:
vedle by mělo být spíše tedy id_users ne user
je jedno jak se budou jmenovat sloupečky. Důležité je to jaký vztah (relace) bude mezi tabulkami
http://programujte.com/clanek/2008071900-normalizace-relacnich-databazi/
Alphard
Profil
[#6] novacek
V podstatě ano, uvádíte "odkaz" na záznam, ke kterému se data vztahují. Kdyby ta normalizace byla špatně stravitelná, podívejte se na http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=837.
Krom toho jsem nevhodně pojmenoval sloupce, lepší by zřejmě bylo user_id, ale je to jen konvecne a kvůli nástrojům, které vás zatím asi nebudou trápit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0