Autor Zpráva
Parker
Profil *
Zdravím!
Doufám, že jsem tento dotaz neměl napsat do jiné sekce :)

Od včerejska si "hraji" s MySQL Workbench, vytvořil jsem si malé schéma a do tabulek připravil nějaká defaultní data. Když jsme data odeslal do DB na webu, tak se mi vytvořily pouze tabulky, ale připravená data se do nich nevložila. Teď tu s tím laboruji a nevím jak to připravit (popř. odelsat) tak aby se mi při založení nových tabulek podle schématu (EER Diagramu) vložila i připravená data.

Máte někdo nějaké zkušenosti, o které se se mnou můžete podělit popř. dát nejaký tip?
Díky moc!
P.
joe
Profil
Pokud to generuješ přes menu File -> Export -> Forward Engineer ... (Ctrl + Shift + G), tak vtom dialogu co se ti objeví dole zatrhni checkbox "Generate INSERT Statements for Tables". Pak se ti ve výsledném skriptu objeví i inserty.
Parker
Profil *
joe:
diky za reakci. Dělam to přímo pres Ctrl + G a mám zašktnuto "Generate INSERT Statements for Tables". Nicméně jsem už přišel kde byla chyba.
I přesto, že jsem nějakému sloupci nastavil vlastní defaultní hodnotu a zároveň jej nastavil jako NOT NULL, tak při vkládání nového řádku je vše jako NULL. Nějak jsem to ignoroval a myslel jsem, že se to při Forward Engineer zpracuje podle nastavení sloupce. Nyní jsem to ručně opravil a vše funguje jak má.

Ale narazil jsem na jiný problém :D Nepovoluje mi to, abych u jedné tabulky vytvořil při Forward Engineer dva triggery. Ale zajisté v tom bude opět jen nějaká blbost.
P.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0