Autor Zpráva
pito
Zdravím,

V databázi mám seznam a potřebuji ho vypsat do xml.Jde to nějak?

xml
<gallery>
	<settings>
		<imagesFolder>foto/</imagesFolder>		
		<caption color="0x000000" fontName="Arial" />	
		<frameColor>0xFFFFFF</frameColor>

<image width="420" height="320"/>

<imageScaleMode>fill</imageScaleMode>
		<visibleImages>4</visibleImages>
		<usePhotoNumbers>true</usePhotoNumbers>

<translation back="Zpět" gotoLink="Zvětšit" />
		<slideshow>false</slideshow>

<soundEffect>gallery/sounds/imageChangeEffect.mp3</soundEffect>
		<picasa user="" albumID=""/>
	</settings>

<items>
		<!-- You can add a link to the image using link="", target="" parameters -->
		<!-- If you are experiencing problems with the links opening locally you should know that the links will not work if you are testing right from 

your PC locally. It works only on an web server after you upload it. -->	
		<item source="1.jpg" description="Golfball close to hole" link="dsds.php" target="_blank"/>

</items>
</gallery>	

jak je ten item tak potřebuji aby to ty obrazky bralo z db tedy tak nějak sito představuji abyste mně pochopili.

<item source="1.jpg" description="Golfball close to hole" link="domena.cz/foto/1.jpg" target="_blank"/>
<item source="2.jpg" description="Golfball close to hole" link="domena.cz/foto/2.jpg" target="_blank"/>
<item source="3.jpg" description="Golfball close to hole" link="domena.cz/foto/3.jpg" target="_blank"/>

atd. tolik řádku by to udělalo kolik mám v db nevím jestli to tak jde asi ne, nevím ještě jsem se nesetkal z xml.
Z db by to vypsalo vždycky jméno obrázku a url obrázku.

děkuji předem
okolojdouci
Profil *
No a kde je problém?
Vypíšeš všechno až po <items>, pak uděláš dotaz do databáze, v cyklu vypíšeš jednotlivé <item ...>, pak přidáš </items></gallery> a máš vyděláno.
okolojdouci
Profil *
pito:
ještě jsem se nesetkal z xml.

Tím se nezalamuj. Ber to tak, jako když pomocí php tvoříš html. Jen to pak chce nakonec zařídit, aby se to pak navenek tvářilo jako vystup.xml, když to bude ve skutečnosti třeba generator.php. To můžeš zařídit nastavením hlavičky nebo htaccessem. S tím neporadím, ale někdo určitě ano.
radas
Profil *
myslim že pro ilustraci by to mohlo stačit

http://www.michalseidler.cz/webdesign/tipy-a-triky/php/xml-export-pro-zbozi-cz-v-php/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0