Autor Zpráva
pe3k
Profil *
zdravim,
je mozne ? ak ano, prosim akym sposobom sa da zapisat cyklus priamo do mysql - napr. cez phpmyadmin alebo iny soft (nie v php),
ked v php pouzijem napr.:

$result = mysql_query('select id, email from tabulka');
while($row = mysql_fetch_array($result)){
  mysql_query("insert into tabulka2 (`email`) values('".$row['email']."'");
  mysql_query("insert into tabulka3 (`id`,`poz`) values(mysql_insert_id(),'A');
}


- z 1. tabulky data vyberam, do druhej zapisujem a sucasne zapisujem do tretej podla vrateneho id z predosleho insertu
- je mozne tuto konstrukciu zapisat priamo do mysql bez php ?
pcmanik
Profil
pe3k:
V MySQL sa cyklus neda priamo zapisat. A mysqli_insert_id ti funguje? lebo o tom pochybujem. a je to trocha cudne, ze potrebujes id z tej druhej tabulky... Naviac mi nehovor, ze pomenovavas tabulky tabulka1, 2 3 atd....
Kcko
Profil
pcmanik:

Dá, procedurou. A proč reaguješ na něco na co se neptal? (Zbytek tvého postu).
pe3k
Profil *
pcmanik:
- kód som narýchlo vypísal z hlavy, jasné že su tam nejake chyby, ale myslím že aj z názvu témy bolo jasné na čo sa pytam a nepýtal som sa na to, prečo mi to nefunguje a kde je problém ... islo o znázornenie cyklu, a nie hľadanie chyb
- a čo ťa trapi ako pomenúvam tabuľky, myslim že je pochopiteľne pre ukážku, keď tam vidíš 1,2,3, ze sa to týka troch rôznych tabuliek, ako keď tam sú pre vás tri nezmyselné pomenovania vnútrosystemové ...
- a čo je čudné na tom, že potrebujem id z druhej tabuľky ? no pravdepodobne je medzi nimi prepojenie cez id, nie ? ;)

Kcko - zatial dik, idem pogooglit jak sa to zapisuje
CZechBoY
Profil
zkus TRIGGER ;)
CREATE TRIGGER aktualizace_emailu
 ON tabulka2
 FOR INSERT
 AS INSERT INTO tabulka3 VALUES (tabulka2.id, 'A')


snad jsem to pochopil...
chceš při vložení do tabulky2 vložit ID(co vytvoří AUTO_INCREMENT) do tabulky3?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0