Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím,
mam navrhnout databazi a nevím která varianta je vhodnější.
Popíšu situaci.
Uživatel bude mit možnost vytvořeni skupiny a do ni si bude ukladat svoje data (text,čas atd..) a protože do každe skupiny kterou si vytvoří bude ukladat cca 10 000 zaznamu a vice) tak nevim jestli mam udělat jednu "velkou" tabulku kde se bude ukldat id uživatle, id skupiny text datum atd..
nebo vždy když uživatel vytvoři novou skupinu vytvoři novou tabulku a tam už jen bude ukladat text , datum atd..

vyhody jedne velke tabulky - všechny zaznamy pohromadě, ale asi obtižnější manipulace (načítani, mazani atd) protože pak tam můžou byt záznamy řádově ve 100 000
tabulka pro každou skupinu - výhody roztřiděni, větší rychlost při manipulaci, ale obtižnější přistup k jednotlivým tabulkam. obsah jedne tabulky řádově 10 000 zaznamu ale velke množství tabulek..nemůže v tom byt problém?
jenikkozak
Profil
radas:
vyhody jedne velke tabulky - všechny zaznamy pohromadě, ale asi obtižnější manipulace (načítani, mazani atd) protože pak tam můžou byt záznamy řádově ve 100 000
100 000 záznamů v tabulce při správném použití indexů a dobře napsaných dotazech nepředstavuje časový problém.
Pokud jsem správně pochopil, co chceš, bude nejlepší použít dvě tabulky. Jedna bude obsahovat id uživatele a id skupiny; druhá všechny texty, čas a id skupiny.
radas
Profil *
jenikkozak:
to co popisuješ je přesně ten prvni způsob navrhu (tak jak jsem psal) ale chtěl jsem vědět i nazor od ostatnich..
okolojdouci
Profil *
radas:

hodně řádků: správně
hodně tabulek: špatně

Když nepopíšeš zadání přesněji, konkrétnější radu asi nedostaneš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0