Autor Zpráva
ajda2
Profil
Potřeboval bych pomoct s tímto problémem.
Mám 2 tabulky: categories (categories_id, parent_id ), categories_description(categories_id, categories_name ).
Potřebuji vybrat jména všech kategorií a k nim jména kategorií, které jsou uvedeny v tabulce categories pomocí parent_id.
Pro pochopení popíši ještě takto: Potřebuji na řádek vedle sebe jméno kategorie a jméno nadřazené kategorie.
Dle mého budum muset 2x spojit tabulky - nejdřív pro získání parent_id a poté pro získání jména. Nedokáži proto však napsat dotaz... Zatím jsem se dostal k tomuto, ale nefunguje a již nevím jak dál. Děkuji za pomoc.
Zde můj nefunkční dotaz:

SELECT cat_desc.categories_name, parent.categories_name AS parent_name 
    FROM categories_description parent, categories_description cat_desc 
    INNER JOIN categories ON cat_desc.categories_id = categories.categories_id
    INNER JOIN categories parent_id ON parent.categories_id = parent_id.categories_id; 
ajda2
Profil
Tak už sem to vyřešil. Třeba to někdy někomu pomůže (připadám si jak naprostý blb, že sem na to nemohl přijít).
Řešení:

SELECT 
    categories.categories_id, categories.categories_status, categories.parent_id, cat.categories_name, parent.categories_name AS parent_name, cat.categories_description    
FROM categories_description cat
INNER JOIN categories ON cat.categories_id = categories.categories_id
LEFT JOIN categories_description parent ON categories.parent_id = parent.categories_id;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0