Autor Zpráva
benett
Profil
U neveřejné části webu chci umožnit uživatelům, aby si mohli nechat zobrazovat data dle nejrůznějších parametrů, a tak jim chci dát možnost zadat vlastní SQL dotaz. Jak bych takový dotaz měl ošetřit? Napadá mě, že by mohlo stačit ohlídat, jestli ten vstupní řetězec neobsahuje příkazy jako DROP, TRUNCATE, UPDATE, DELETE, ALTER TABLE, CREATE VIEW, GRANT, REVOKE...
had
Profil *
je to jedna z možností.

ale doporučoval bych využít nějakou databázovou vrstvu, osobně mám dobré zkušenosti s dibi (http://dibiphp.com/), zlehčuje to i syntaxi sql a má další dobré vychytávky... :-)
DJ Miky
Profil
benett:
Napadá mě, že by mohlo stačit ohlídat, jestli ten vstupní řetězec neobsahuje příkazy jako DROP, TRUNCATE, UPDATE, DELETE, ALTER TABLE, CREATE VIEW, GRANT, REVOKE...

Spolehlivější řešení je vytvořit speciálního uživatele pro přístup do MySQL a dát mu práva jen na SELECT do potřebných tabulek, pokud máš tu možnost (sdílený webhosting to ne vždy umožňuje).
benett
Profil
Zapomněl jsem odpovědět.
DJ Miky:
Spolehlivější řešení je vytvořit speciálního uživatele pro přístup do MySQL a dát mu práva jen na SELECT do potřebných tabulek, pokud máš tu možnost (sdílený webhosting to ne vždy umožňuje).
Ano, toto je nejlepší řešení. Děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0