Autor Zpráva
Why?!
Profil *
Ahoj,
mám problém při tvorbě logického modelu. Jak jsem se dozvěděl, logickej model se vyznačuje tím, že nepřenáší cizí klíče do dalších tabulek. To znamená, že v logickém modelu nemají co dělat relační tabulky, které v něm jsou nahrazeny správným vyznačením relací.

Můj problém spočívá v tom, že nejsem schopen v logickém modelu navrhnout model, který se po převedení na relační změní v něco takového:

Jde o tabulku ss_rel connections, bez které ten logický model podle mě nelze vytvořit, ale přitom nemá v logickém modelu teoreticky co dělat, ne? Jak to teda navrhnout v logickém modelu?

Vysvětlivky:
Předpokládejme, že tato databáze mapuje přátelství (ss_rel_connections) jejích uživatelů (users_dat_registered), přičemž každý může mít X identit (ss_rel_contacts) na různých sociálních sítích (ss_cis).

Tabulka ss_rel_contacts obsahuje v řádcích jednotlivé "spojení" (jeden řádek = jedna část vztahu, druhá - opačná může i nemusí existovat) které definuje:
- id_user : id uživatele aplikace, o jehož spojení se jedná (má tedy minimálně jednostrannou vazbu) ("follower")
- id_friend : id uživatele aplikace, který je následován "following" uživatelem id_user - může být NULL, pokud tento uživatel není registrován v aplikaci ale jen v sociální síti a je uložen jen jeho kontakt (ss_cis_contacts)
- id_user_orig : originální id kontaktu ze sociální sítě (to, které mu přiřadila sociální síť), který je následovatel ("follower")
- id_friend_orig : originální id kontaktu ze sociální sítě, který je následován (following)
- id_ss : id sociální sítě (ss_cis), ze které je toto spojení, id_ss2 je sloupec kde má být vždy to samý, jen ještě nějak nevím jak ho z tý tabulky vymazat...

Je toto schéma tedy možné zobrazit v logickém modelu bez vytváření tabulky ss_rel_connections? Případně jakým způsobem, když se v něm do ss_cis_contacts se nepromítá id_ss => nelze v konceptuálním modelu určit dvojklíč {id_ss, id_contact_orig} => nelze ho následně relací spojit s users_dat_registered, a vůbec takový vazby bych tam musel mít dva a jak bych je "spojil" do jedný relace, aby to po vytvoření relačního modelu dalo jednu tabulku shodnou s ss_rel_connections?

A tak si kladu otázku, není něco úplně špatně?

Díky za jakejkoliv hint :)
T.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0