Autor Zpráva
Janvesely12
Profil
Prosím vás, potřeboval bych poradit jak udělat pomocí MySQL vkládání jako je v PHP:
<?php
if ($_GET["str"] == "--") $active = 1;
          ?>
          <?php if ($active == 1) echo "--"; ?>

Tak něco podobného.
Potřeboval bych, kdyby byla tabulka, kde by bylo ID a dejme tomu URL adresa. Tak $active = ID a echo "URL". Jak toho docílit? Vkládání stránek pomocí include. Ale co kdyby těchto PHP kódu bylo tisíc, 5 tisíc, 50 tisíc. To by nebylo to pravé co bych chtěl. :-D Né že bych někdy měl 50 000 lidí. :-D Ale nerad bych to časem měnil.

Děkuji
Tori
Profil
Samozřejmě můžete mít seznam stránek uložený v DB, bude to určitě přehlednější než 50x if. Nebo můžete rovnou z DB číst i obsah stránek, a v PHP jen includovat příslušnou šablonu, která ten obsah zobrazí - předpokládám, že z těch „tisíc, 5 tisíc, 50 tisíc“ includovaných stránek má většina nějaké společné prvky. (doufám, že jsem pochopila, na co se ptáte)
Janvesely12
Profil
No samozřejmě budou stránky stejné, ale text bych potřeboval změnit. Tak nevím jak to udělat. Není podle mě vhodné mít stránku uloženou v databázi, už jenom z toho důvodu, že databáze mají většinou méně místa než samotný prostor u hostingu.
Tori
Profil
Janvesely12:
Kolik toho textu je? Jestli to jsou dlouhé souvislé kusy textu, které se moc často nemění a jen je vložíte do šablony (např.blog, nějaké návody, syllaby předmětů,...), tak je můžete třeba mít v souborech, a z DB tahat jen názvy souborů. Nebo si jedním dotazem najít jaký typ stránky to je, a pak podle toho buď includovat soubor, nebo udělat něco jiného.
Janvesely12
Profil
No, já chci aby vložilo jenom ten název souboru. To je skoro to samé jako text, akorát by nebyl uložený v databázi, ale jinde. Na tom už moc nesejde.
Janvesely12
Profil
Abych to tedy nějak shrnul.

Mám v databázi dva sloupce:
1) ID
2*) URL
*=URL může být text, adresa cokoliv

A potřebuji když se zadá dejme tomu: index.php?str=2
Tak aby se vyhledalo ID 2 a někam vložilo URL. Takže kdyby byla stránka kde by bylo potřeba vložit:
include_once("stranka.php");


Byl by sloupec s ID 2 a URL by bylo stranka.php
Když by bylo ID 3 a URL str.php
Tak by byla adresa index.php?str=3 a mělo by se vložit str.php

Děkuji
Janbesely12
Profil *
Už se nadále nemusíte zabírat mým problémem. Už jsem si to vyřešil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0