Autor Zpráva
sajgon
Profil *
Aloha,
potřeboval bych pomoci s řazením výsledků dle české abecedy při tahání z databáze. Přečetl jsem nějaké návody, žádný nefunguje. Takže.
Záznamy v DB mám kódované v utf8_czech-ci... kódování webu mám utf-8.
Po dotazu do databáze:
$dotaz=mysql_query("select * FROM gdb_obordod ORDER BY obor collate utf8_czech_ci"); 
na mne vypadnou výsledky:
Komíny
Kuchyně
Železářství //v DB uloženo jako Ĺ˝ELEZĂĹ˜STVÍ
Lešení
Řezivo // v DB uloženo jako Ĺ™ezivo
Nářadí

Kde by mohl být problém? Děkuji za rady :-)
Medvídek
Profil
sajgon:
Zkus ještě toto: Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština

To co se ti ukazuje už v db špatně si tam vložil přes php skript, nebo ručně v adminovi?
sajgon
Profil *
Medvídek:
Bohužel, zavolání mysql_query("set names utf8"); se nesetkalo s úspěchem :-(

Všechna data vkládám přes PHP script. Když je ručně přepíšu v PMA, tak se v PMA zobrazí korektně, na stránkách však místo dikritiky jsou otazníčky :-)


sajgon:
na stránkách však místo dikritiky jsou otazníčky :-)
Oprava... v rozbalovacím menu jsou otazníčky, v následující tabulce je již diakritika správně. Eh, co to??


safra, zpět zpět a pořádně! Situace je následující:
Zavolám-li mysql_query("set names utf8"); před connectem, tak se ručně přepsané záznamy v PMA na stránkách zobrazí v pořádku, ostatní data pochopitelně špatně, viz Ĺ˝ELEZĂĹ˜STVÍ
Kajman
Profil
Voletjte to po connectu.

To, že se Vám zobrazí špatně data, která máte špatně uložená, mi přijde korektní. Opravte si data, aby byla v PMA v pořádku.
sajgon
Profil *
Kajman:
Opravte si data, aby byla v PMA v pořádku.
Njn, to mi před chvilkou taky došlo. Ale jak vkládat data přes PHP script do databáze tak, aby se takhle neprznila?
_es
Profil
sajgon:
Ale jak vkládat data přes PHP script do databáze tak, aby se takhle neprznila?
No predsa ten, zatiaľ utajený, skript opraviť.
sajgon
Profil *
_es:
zatiaľ utajený
Odtajňuji :-)
$vysledek=mysql_query("insert into gdb_obordod (obor, pp) values ('".$_POST["obor"]."','".$prvni_pismeno."')", $GLOBALS["link"]);
Medvídek
Profil
sajgon:
viz
Kajman:
Voletjte to po connectu.
Prostě hned po připojení k db to zavolej.
Sangon
Profil *
Děkuji za rady, byly přínosné. Využiji ještě tohoto tématu navazující otázkou. Lze nějak inteligentně převést patvary slov do smysluplné (rozuměj čitelné) podoby? Nyní to řeším zřejmě složitě tím, že nahrazuji dotazem do jednotlivých sloupců v DB paznaky znaky s českou diakritikou, např. Ĺ˝ --> Ž
Ovšem to je zdlouhavé a navíc několik patvarů zastupuje např. i dvě písmena :-/
Lze tedy nějak jednoduše z Ĺ˝ELEZĂĹ˜STVÍ udělat ŽELEZÁŘSTVÍ? Díky za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0