Autor Zpráva
matak
Profil
Potrebuju uchovávat ve třech sloupečcich tři cisla a všech těchto 10000 řádku každých 5 sekund upravit

Zároveň ze stejně tabulky každých 5 sekund cca 1000x číst a provádět výpočty a řadit

Jake technologie by jste použili? Jak to optimalizovat jake budou nároky na hw atd?
jenikkozak
Profil
To vypadá na chybnou cestu k řešení problému. Čeho vlastně chceš dosáhnout?
mcmatak
Profil *
chci dosáhnout opravdu toho co pisu, 10000x každých 5 sekund uložit zmeny v cislech

A 1000x číst tyto zmeny a radit podle nich, kazde čtení je individuální každy zápis taky
Alphard
Profil
mcmatak:
Záleží, jak to chcete upravovat, jestli to zvládne jeden update nějakým jednoduchým, tak dejme tomu. Kdyby se měl každý řádek měnit samostatným dotazem, tak to půjde hodně blbě.

Jestli je to fakt nutné, což se mi zdá každých 5 sekund zvláštní, bude to hodně náročné. Technologie těžko říct, nemám s tak náročnými aplikacemi zkušenosti, možná bych uvažoval o C#a MSSQL.

Raději doplním, že fungují i hodně velké projekty na PHP a MySQL, ale trochu si upravují samotné implementace. Tím že bych uvažoval opravdu neříkám nic víc. Myslím, že jen na základě počtu dotazů nelze doporučit technologii.
mcmatak
Profil *
Predstavte si ze potřebujete sledovat celkem aktualni data nejakych strojů muže jich byt tisíce, chcete sledovat např pocet nejakych pracovních cyklu, stroje komunikuji přes net. A hlavně potřebujete upravit chování jiných strojů podle těch nejrychlejších. Takže vse jednotlive dotazy nejde to sloučit. Nicméně jak funguji třeba různé chaty s tisíci návštěvníky? Není to obdobný problém ? Co třeba icq ? Jak je tvořeno to uživatel pravé píse?
Medvídek
Profil
mcmatak:
Něco podobného máme. Sledujeme cca 4000 jednotek, který nám online každých 10s sypou aktuální pozici. Jedeme na InnoDB a PHP, každopádně už to začíná být na server moc. Denně to vychází na cca 40 000 000 záznamů do db.
Kacko
Profil
Zkuste se podivat po nejakem NoSQL. Za sebe doporucuju MongoDB.

ICQ pouziva socketove spojeni. To byste mohl take vyuzit, pokud neovladate jine jazyky nez php + js, tak doporucuju NodeJS.
Ugo
Profil
pokud není potřeba logování (což asi není) tak bych se databázi vyhnul a data vůbec neukládal, jestli může být použito php, tak bych se rychlosti nebál, proti C je to šnek, ale třeba ve srovnání s javou nebo i rychlejším pythonem je na tom docela dobře. za výkoný databáze bych se vyhnul právě mssql, ale nemám moc zkušeností, jen tu že mssql nic moc.., jen doufám že oracle je na tom mnohem lépe, nosql neznám žádnou
Medvídek
Profil
Ugo:
jen tu že mssql nic moc
My si teda na MSSQL nemůžeme stěžovat (narozdíl od Windows Serveru 2008). Běží nám na tom jeden hodně veliký projekt a db se drží :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0