Autor Zpráva
stuchlej
Profil
Dobrý den.
Můj problém je znaková sada, ve které jsou koženy data.
Figurují tu tři znakové sady: UTF8, UTF8_czech_ci, latin2_czech_cs
Moje data jsou uložena v řádku znakové sady UTF8_czech_ci.
Zkoušel jsem třídit obsah (ORDER BY), ale nejprve se vypsaly zápisy s písmeny s háčky a čárkami na začátku a pak až ty ostatní (Čimčarara, Žíla, Ahoj, Zítra).
V PhpMyAdmin se znaky s háčky a čárkami navyúisují špatně, jako by byla špatná znakoová sada. Když jsem zkoušel upravit znakové sady MySQL v php (SET NAMES) na UTF8 - vypadal výpis jako v PhpMyAdmin. na UTF8-czech_ci - vypadal výpis normálně. na latin2_czech_cs to vypadá normálně. To mě dovádí k myšlence, že jsou data uložena špatně.
Když jsem si exportoval tabulky v *.SQL v příkazech pro zápis tabulky byla znaková sada UTF8, COLLANT czech_ci. Data v příkazu INSERT jsou ale data zapsána špatně (znaky s diaritikou jsou jako se špatnou znakovou sadou).

Timto jsem pochopil problém. Musím vždycky při připojení do SQL ve sriptu použít SET NAMES utf8. Pak bych měl správně ukládat zápisy. Pak by se měly také správně vypisovat data. Jak ale existující zápisy upravím tak, aby byla ve správné sadě, ale nechci přepisovat každý zápis ručně. Nemohli by jste mi pomoci?
Děkuji
Kajman
Profil
stuchlej:
Jak ale existující zápisy upravím tak, aby byla ve správné sadě, ale nechci přepisovat každý zápis ručně.
Někdy se to dá zachránit, viz. např. problem s kodovanim

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0