Autor Zpráva
Lukas_K
Profil
Zdravím vás,

mám doménu http://metallica-fanstranky.cz/, kde mám na úvodní stránce novinky přidávané z databáze... Na této úvodní stránce je 8 novinek, zbytek se má ukládat do archívu (odkaz dole)... Zatím to mám ale udělané neefektivně... Každá novinka má ID (u mě je nejmenší ID 100)... Jelikož chci teda na úvodní stránku jen 8 novinek, mám v kodu SQL příkaz $ucty=mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE 1 ORDER BY ID DESC LIMIT 8"); (jak mi poradil uživatel buGer), jelikož ale nejsem zběhlý v SQL příkazech, nevím, jak efektivně zařídit, aby to, co se vyřadí z úvodní stránky se ukládalo do archívní stránky.... Zatím to mám neefektivně přes ID - novinky s ID 100 se tedy uloží do archívu (na stránce, kde mám archív je příkaz $ucty=mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE ID<=100 ORDER BY ID DESC");... Je to ale neefektivní, jelikož až budu na úvodní stránku přidávat další novinku, budu muset na stránce s archívem na $ucty=mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE ID<=101 ORDER BY ID DESC");... Potřeboval bych teda něco, aby se novinky, vyřazené z úvodní stránky, ukládaly do archívu... Budu vděčný za jakýkoli nápad... Lukáš
Kajman
Profil
ORDER BY ID DESC LIMIT 8, 9999999999
Přeskočí prvních (nejnovějších) 8
Lukas_K
Profil
Kajman:
Děkuji moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0