Autor Zpráva
Numero1990
Profil
Zdravím,
mám následující problém.

Potřeboval bych do svého systému naimplementovat funkčnost, jakou mají notifikace na Facebooku.
Tzn uživatel X přidá fotku, všem ostatním uživatelům (kdo mají příslušné oprávnění) se zobrazí příslušná notifikace.
Co jsem našel tady na fóru podobné téma, tak tam mu stačilo, aby když se přihlásí mu to ukázalo tyhle věci.
Já bych ale potřeboval, aby systém věděl, co ale uživatel zkontroloval (= klikl na odkaz a ukázalo se mu to).

Na co dále potřebuji dát pozor, je to, že počet uživatelů se může v čase měnit (spíše přibývat).

Co mě napadlo:
id_notifikace
id_uzivatel

Vždy, když někdo něco přidá, tak se současně vytvoří v této tabulce záznam o tom, které notifikace se to týká (id_notifikace) a kterému uživateli se to má zobrazit (id_uzivate).
Př. Pepa přidá fotku, vytvoří se notifikace (id_notifikace = 1 - tabulka s notifikace obsahuje id_uzivatele, který ji vytvořil, ale to není relevantní), oprávnění k zobrazení notifikace má Tomáš(id_uzivatel = 2) a Karel(id_uzivatel = 3), takže přidají do tabulky 2 záznamy: a to (1, 2) a (1, 3). Když se načte stránka notifikace, vyhledá se v této tabulce vše, co obsahuje jeho id. Když si to přečte, záznam se z tabulky smaže.

Teď ale otázka, zda-li se vám tohle řešení zdá vhodné. Jestli tam nebude problém s častým přidáváním a mazáním a nebude to celé pomalé.
Děkuji.
Keeehi
Profil
Numero1990:
Vhodné se mi zdá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0