Autor Zpráva
T-fon
Profil
Dobrý den, mám jednoduchý začátečnický dotaz: když vypisuju výsledek dotazu z databáze, používám cyklus: while ($radek=mysql_fetch_array($vysledky)) {.....
Nevím jestli správně chápu, jak to funguje: ta funkce mysql_fetch_array přečte první řádek a zároveň posune ukazatel na druhý řádek? Jestli je to tak, šlo by nějak jednoduše do cyklu dát podmínku, aby přečet třeba jen prvních pět řádků a pak se ukončil?
Tori
Profil
T-fon:
Pokud nepotřebujete všechny řádky, dává se většinou podmínka už do SQL dotazu (na konci přidejte LIMIT 5).
Sir Tom
Profil
T-fon:
Nebo pokud chcete všechny řádky tak případně nadeklarovat zvláštní proměnnou i = 0, která se bude v cyklu zvětšovat o jedničku a jakmile i == 5, pak se zavolá příkaz break;
T-fon
Profil
Děkuji za rady, ten LIMIT používám, ale narazil jsem na případ, kdy se mi moc nehodí, ale hodilo by se mi mít vybrané všechny řádky a na různých místech vypisovat jen určitý počet.
Ten break použiju tak, že po výpisu řádku z databáze přidám $i++; a pak jednoduchou podmínku if ($i==$pocet) break; ?
Sir Tom
Profil
T-fon:
Ano. V podstatě jakmile i bude rovno nějakému zadanému číslu, tak se udělá break; a cyklus se zastaví.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0