Autor Zpráva
Prochy
Profil
Zdravim,
hledám nějaký článek, který by mi nějak pomohl aspoň trochu správně pojmenovávat názvy proměnných a názvů tabulek, řádků v mysql. Tedy jestli se o tom někde píše. Mám s tím někdy trochu potíže pojmenovávat správně proměnný i ty údaje v mysql.
Děkuji za odpověď
ahoj
Profil *
Nepoužívej velká písmena a diakritiku.
Při dodržení tohoto se snaž používat srozumitelné názvy, jako $nazev nebo $celkova_delka. Vyhni se nicneříkajícím názvům jako $k nebo $u, až na výjimky, u kterých víš, že je používáš v lokálním měřítku, třeba $i, $j jako proměnné cyklu.
V databázích platí přibližně totéž, jen to má možná větší význam, protože dopátrat se, k čemu je sloupec m20, zabere trochu víc času, než kdybys hledal výskyty proměnné $m20 v php.
Tori
Profil
Prochy:
Jen doplním: ahoj napsal: „Nepoužívej velká písmena“ - to neznamená úplně se vyhýbat velkým písmenům, ale nepoužívat názvy složené jen z velkých písmen: $NAZEV (ty se obvykle používají pro konstanty). Pokud se název funkce/proměnné skládá z více písmen, používá se jak $celkova_delka, tak $celkovaDelka - vyberte si, co je pro vás lépe čitelné a důsledně používejte v celém kódu. Mně pomohly spíš příklady typu "takhle ne" (= moje starší skripty nebo některé cizí).

Jinak pro inspiraci např. coding standards Nette, PEAR, nebo heslo Programming style na wikipedii (v české verzi je drobná chyba).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0