Autor Zpráva
typekcz
Profil
Zdravím,
máme VPS s debianem a tam máme PHP a MYSQL a herní servery, ale MYSQL nefunguje tak jak má. Z php scriptu se nejde vůbec připojit, ale přes phpmyadmin se tam dostanu normálně a jeden z herních serverů (java) využívá MYSQL úplně bez problémů.
K MYSQL se nejde připojit ani z jiného serveru ani z localhostu.
Prosím poraďte co s tím.
Děkuji
Připojení k MYSQL z jiného serveru:
Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '146.255.24.126' (111) in /home/users/wheelius/m1p.eu/web/mcban.php on line 30 Nelze se připojit k MySQL: Can't connect to MySQL server on '146.255.24.126' (111)

Připojení k MYSQL z localhostu:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 in /var/www/mcban.php on line 30
Nelze se připojit k MySQL: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111
EDIT: Připojení z localhostu funguje změnil jsem 146.255.24.126 na localhost a už to jede, ale v phpmyadmin mám nastavené že se můžu připojit odkudkoliv...
Kajman
Profil
Ještě se mrkněte do konfiguráku od mysql, jak máte nastavenou proměnnou bind-address. Pokud tam je nějaká ip, tak jiné bude celý mysql server ignorovat.
typekcz
Profil
Díky moc už to funguje, ale vrtá mi hlavou že to fungovalo z localhostu, když v bind-address byl nesmysl (127.0.0.1)
Davex
Profil
typekcz:
v bind-address byl nesmysl (127.0.0.1)
127.0.0.1 není nesmysl, ale adresa lokální smyčky tvého počítače.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0