Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
potřeboval bych akutní pomoc, protože jedny moje stránky začaly být (pro mě) nepochopitelně nefunkční. Najednou mi přestal fungovat na webu tento dotaz (vybírání článků z dané kategorie, mezi články a kategoriemi je relace N:N -> clankykategorie):

SELECT * 
FROM   clanky 
WHERE  id IN (SELECT clanek 
              FROM   clankykategorie 
              WHERE  kategorie = 1) 
ORDER  BY datum DESC 
LIMIT  0, 5 

Vše fungovalo a na stejné konfiguraci serveru (WEDOS) také stále funguje na jiné jazykové verzi, takže problém může souviset s velikostí některé z tabulek (clanky - 68 462, clankykategorie - 103 623). Když z dotazu odstraním LIMIT, tak to funguje, ale výběr všech mi je pochopitelně k ničemu.

Předem moc děkuji za pomoc!
Tori
Profil
regy:
Zkuste ten poddotaz přepsat jako INNER JOIN.
regy
Profil
Tori:
Děkuji, zkusím, ale bohužel ne nyní. Ve snaze vyřešit problém spadla celá tabulka (chyba 145 - Table './d16672_cs/clanky' is marked as crashed and should be repaired). Kliknul jsem v phpMyAdmin na Zkontrolovat tabulku a pak Analyzovat tabulku a to způsobilo tento crash. Nevíte, jak lze data získat zpět? Díky
Kajman
Profil
regy:
Nevíte, jak lze data získat zpět?
Pokud nefunguje repair table, tak asi obnovit ze zálohy - vlastní nebo zálohy hostingu (má-li nějaké).
regy
Profil
Kajman:
Repair fungovalo, jen jsem se s tím nikdy nesetkal, tak mi chvilku trvalo, než jsem se o existenci této funkce dozvěděl. Mám mezery no :-(.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0