Autor Zpráva
kokolino
Profil
Čaute
potrebujem Vaše rady, ale pred tým ako načrtnem môj problém napíšem ako vyzerajú moje tabuľky
1.tabulka: svietidla
id_svieditla|kategoria

2.tabulka: detaily_svietidiel
id_detail|nazov|obrazok|alt_obrazka|schema|alt_schema| napajnie|petica|farba_svetla|svietivost|farba_svetla1|svietivost1|
spotreba|uhol_svietenia|chip|zivotnost|nahrada|zaruka|id_svietidla

moja prvá otázka je:
ako zistiť podobné svietidlá ideálne podla svietivosti, alebo spotreby poprípade môže tam byť aj tretí parameter

moja druhá otázka je:
Ako vypísať len tie veci z tabuľky 2, ktoré sú vyplnené, ide mi o to, že mám rôzne kategórie svietidiel (momentálne 10, môže ich byť časom viac) a tieto majú rôzne parametre niektoré nemajú napr. schému, alebo majú len jednu farbu ako by ste riešili tento problém ?
Prvé čo napadlo napísať pre každú kategóriu selekt zvlásť, ale tých kategorií bude viac, a stále dopisovať ďalší selekt mi príde ako hlúpe riešenie takže som od tejto možnosti hneď odstúpil
Kajman
Profil
kokolino:
ako zistiť podobné svietidlá ideálne podla svietivosti, alebo spotreby poprípade

Když budete mít zobrazenou žárovku např. se spotřebou 10 wattů, tak si stanovíte limity, které jsou pro Vás ještě podobné.
where spotreba between 7 and 15

Nejbližší spotřebu můžete zjištovat rozdílem od současné hodnoty.

order by abs(spotreba-10)

Pro kombinaci to bude podobné, jen s tím řazením si musíte rozmyslet, váhy jednotlivých parametrů a zakomponovat je.

Do where (případně do having - to kdyby byl plán pomalý) si můžete dát podmínku, že nechcete aktuálně zobrazené id.

Počet můžete omezit přes limit.

Ako vypísať len tie veci z tabuľky 2, ktoré sú vyplnené

V aplikaci otestujete, zda je hodnota vyplněná, jinak ji nevypíšete.
kokolino
Profil
Kajman:
Když budete mít zobrazenou žárovku např. se spotřebou 10 wattů, tak si stanovíte limity, které jsou pro Vás ještě podobné.
where spotreba between 7 and 15

nad between-om som rozmýšlal len som nevedel ako stanoviť rozsah okolo parametra napr 10W až teraz mi to došlo potom čo som si prečital Vás príspevok, že ja si tú žiarovku zobrazím a potom už to ide

ďakujem za nakopnutie

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0