Autor Zpráva
kaith
Profil
Dobrý den,
chci se zepta, zda je možné nějak seřadit výstup z dotazu tak, že budou na prvních místech ty řádky, kde se v určitém poli vyskytuje určitá hodnota a poté teprve zbytek.

Děkuji za radu
Someone
Profil
ORDER BY
kaith
Profil
Someone:
no to vím. Ale nevím jak za něj dát ještě podmínku kde budu definovat tu určitou hodnotu, která má být na prvních místech
Someone
Profil
SELECT * FROM tabulka ORDER BY id
seřadí podle ID od nejmenšího po největší.
kaith
Profil
Someone:
No to vím.
Ale potřeboval bych něco takovýdleho:

SELECT Computer_ID, Item_1, Item_6 FROM ".$firma_tabulka." WHERE Category_ID=300 ORDER BY WHERE Item_6 LIKE '%Server%';
Someone
Profil
Nejsem si stoprocentně jistý čeho chcete dosáhnout.
kaith
Profil
Someone:
Mám tabulku kde jsou uložené informace ohledně počítačů a serverů ve firmě. Bohužel jsou počítače a servery v databázi na přeskáčku. A potřebuji aby se mi nejdříve vypsaly servery a poté teprve počítače. Bohužel nějaké vyfiltrování mohu provést pouze podmínkou, která mi zjistí co je v názvu operačního systému.
Someone
Profil
Pokud se jedná buďto o počítač nebo o server, předpokládám, že sloupec Item_6 obsahuje Server nebo Počítač. Když to seřadíte podle abecedy, tak Vám to nepomůže?
kaith
Profil
Someone:
Sloupec Item_6 obsahuje název operačního systému. Takže musím nejdříve vyseparovat řádky, kde se v tomto sloupci vyskytuje slovíčko server
Someone
Profil
SELECT Computer_ID, Item_1, Item_6 FROM ".$firma_tabulka." WHERE Category_ID=300 ORDER BY Item_6 LIKE '%Server%'
Co toto?
kaith
Profil
Someone:
:) DĚKUJIIIII FUNGUJE
Tori
Profil
kaith:
Při větším počtu záznamů bych uvažovala o dalším sloupci typu ENUM("pc", "server") a řadila podle něj, bude to rychlejší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0