Autor Zpráva
snop
Profil
Přeji pěkné nědělní odpoledne, už pár dní se trápím s vloženými dotazy. Jde o to, že z tabulky MySQL dostanu pořadí z jednotlivých disciplín (dělám takový projekt na evidenci a hodnocení soutěží). Ale potřebuji udělat ještě celkové pořadí, tedy sečíst pořadí z jednotlivých discplín u jednotlivých řádků a z toho udělat pořadí, ale funkčně jsem se nedostal přes tento SELECT, který mi vyhodí id soutěžících a jejich součet pořadí.
SELECT id, (
(select count(*) FROM cpl_20120101_1 as counter where counter.subject1 <= cpl_20120101_1.subject1) + (select count(*) FROM cpl_20120101_1 as counter where counter.subject2 >= cpl_20120101_1.subject2)
) AS sumrank FROM cpl_20120101_1;

Prosím o radu jak udělat nad sloupcem sumrank opět pořadí. Nebo alespoň jestli se dá v MySQL vytvořit tabulka, která by obsahovala výsledek tohoto SELECTU.

Díky moc SNOPec
Tori
Profil
snop:
Můžete, prosím, doplnit strukturu tabulky? Díky.
snop
Profil
Tori:
snop:
Můžete, prosím, doplnit strukturu tabulky? Díky.

Tady je:

CREATE TABLE cpl_20120101_1 (id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT, fname VARCHAR(255), lname VARCHAR(255), category VARCHAR(255), PRIMARY KEY (`id`), subject1 INT(11), subject2 INT(11));

edit1: jsou tam dva sloupce navic, jenom je pridavam pozdej
Kajman
Profil
snop:
udělat nad sloupcem sumrank opět pořadí
Stačí asi podle toho sloupce sumrank šeradit, ne?

Nebo alespoň jestli se dá v MySQL vytvořit tabulka, která by obsahovala výsledek tohoto SELECTU.

insert into docasna_tabulka
select ...
snop
Profil
Kajman:
„udělat nad sloupcem sumrank opět pořadí“
Stačí asi podle toho sloupce sumrank šeradit, ne?
bude potom možnost řadit i dle jména a příjmení, takže by se to rozházelo, já právě potřebuju sloupeček s číslem...

insert into docasna_tabulka
select ...
no mělo mě to napadnout, ale holt jsem to nečekal takhle jednodché díky moc
snop
Profil
Každopádně děkuji za skoro dokonalé řešení problému.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0