Autor Zpráva
Zdeněk Beneš
Profil
Dobrý den,

mám takový menší problém. Vyexportoval jsem databázi projektu ze starého serveru, dodržel kódování, ale bohužel se nějak rozesralo. Jsou tam nečitelné znaky. Dá se to nějak opravit a nebo si mám jít upléct oprátku a pověsit se, protože to nepůjde jinak než to manuálně přepsat? Prozatimní adresa: http://19953.w53.wedos.net/

Děkuji Všem za pomoc.
Kajman
Profil
Když se podívate přímo do databáze, tak je to v pořádku?
peta
Profil
Kdyz se dela export db do nove db, tak je treba nastavit spravne kodovani pro export/import. obvykle je problem v tom, ze puvodni kodovani je latin1 a pri importu jsi pouzit tez dump, ktery to do db nahral jako latin1, ale do db, ktera ma prednastaveny vystup pro UTF8. Takze pro zobrazovani na web zkus nastavit kodovani na latin1, sql prikaz je SET NAMES.
Lepsi cesta je to importovat primo do spravneho kodovani.

Kajman: Obavam se, ze se bude divat do databaze pres phpmyadmina a tam mu to bude admin ukazovat v utf8, takze odpoved bude, ze v db to ma take spatne.
Zdeněk Beneš
Profil
Dívám se přímo do SQL souboru přes PSPAD a bohužel je tam chyba. Nový export neni možný. Tudíž se ptám, je nějaký recover či něco podobného??
Davex
Profil
Zdeněk Beneš:
Otazníky jsou i v souboru s původním exportem nebo je v pořádku?
Zdeněk Beneš
Profil
http://xsvet.cz/ - zdrojová data už jsou opravená... pořád však hází otazníky a podobné věci... diakritiku jsem opravil, pak jsem sql zkopíroval a vložil jako příkaz... nechápu proč to nejde...
Davex
Profil
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0