Autor Zpráva
aggressive
Profil *
Hezký den, Prosím o menší help.
Mám 1 domenu ahoj.cz s nahranym WP (včetně vytvořené mysql databáze).
Chci pro 2. doménu nazdar.cz použít stejnou databázi. Problém nastal při instalaci WP na doméně nazdar.cz se mi nechce vytvořit "wp-config.ph"


Nastavení DB pro ahoj.cz:

Database Name: prikladDB_ahoj.cz
User Name: priklad_user_ahoj.cz
Password: *nazdarbazar
Database Host: localhost
Table Prefix: wp_


Pokud tomu rozumím tak stačí zadat stejné hodnoty jen jinak pojmenovaný "Table Prefix: wp_" bude v případě nazdar.cz "wp2_"
..ale to mě i tak nepustí dál

Tady je zmiňovaný problém při instalaci WP:

Nepodařilo se navázat spojení s databází

To může znamenat, že uživatelské jméno nebo heslo ve vašem souboru wp-config.php je nesprávné, nebo není možné navázat spojení s databázovým serverem localhost, což by mohlo být způsobeno také tím, že váš databázový server u poskytovatele hostingu je mimo provoz.

Jste si opravdu jisti, že používáte správné uživatelské jméno a heslo?
Jste si opravdu jisti, že jste zadali správnou adresu databázového serveru?
Jste si opravdu jisti, že tento databázový server v pořádku funguje?
Pokud si nejste jisti, co tyto otázky přesně znamenají, nebo jak vyplnit patřičné údaje, měli byste kontaktovat svého poskytovatele hostingových služeb. Pokud potřebujete další pomoc, můžete vždy navštívit Fórum podpory WordPressu.


Chci na 2 domenách ahoj.cz a nazdar.cz mýt společnou databazi (pro výrobky, obrázky, společný login pro oba weby, vyhledávání aby hledalo na obou stránkách zároveň...), ale chci "odlišné weby" (každý bude mýt jiný design).
- je pro to třeba mýt společnou databázi nebo se to dá řešit jinak?


Omlouvám se všem geekum že nenazývám věci správnými jmény. :)
THX all 4 reply/help!!
creos
Profil *
Asi bych nechal jednu DB, jeden WP admin a použil WP multisite.
http://codex.wordpress.org/Create_A_Network

Lepší mít data v jedné DB, než se snažit ty databáze synchronizovat.
aggressive
Profil *
A co kdyz chci spojit více než 2 domény?


creos:
Postupoval jsem úspěšně podle toho návodu. Ale nechápu, kde si přidám url té druhé domény. Jsou tam jen SubDomény.
Ahoj.cz je jedna doména a nazdar.cz je druhá.
V tom Administračním menu WP když dám "Přidání Nové Sítě" tak tam můžu přidat pouze subdoménu.. např nazdar.ahoj.cz --- to by se mi potom jen na stránce nazdar vytvořilo jen přesměrování na nazdar.ahoj.cz ..nebo ne?
weroro
Profil
aggressive:
Postupoval jsem úspěšně podle toho návodu. Ale nechápu, kde si přidám url té druhé domény. Jsou tam jen SubDomény.
Ahoj.cz je jedna doména a nazdar.cz je druhá.
V tomto prípade ma napadá taká otázka, ktorá mierne odbočí a smeruje skôr ku skúsenejším. Ak mám dve rôzne domény (viď aggressive), ktoré sú nasmerované na jeden server, čiže sa používa tá istá mySQL je nutné aby DB podporovala externé pripojenie alebo sa to považuje stále za localhost? Ak by to neplatilo dali by sa v tom manuáli, ktorý odporučil creos len miesto subdomén použiť domény?
aggressive
Profil *
creos:
Vše jsem udělal podle návodu.
Našel jsem ještě toto: http://ottopress.com/2010/wordpress-3-0-multisite-domain-mapping-tutorial/ - zkončil jsem u 3. části : "3. Server info"
aggressive
Profil *
proste pořád nechápu jak to mám udělat s doménou nazdar.cz u ahoj.cz jsem udělal vše podle návodu.. ale u domeny nazdar.cz je porad instalace WP protoze nevím jestli mám zadat stejnou DB jako má ahoj.cz nebo mám vytvořit novou DB ..nebo se nazdar.cz přesměruje na ahoj.cz, nebo co s tím mám dělat? Prosím moc help
aggressive
Profil *
je toto: http://interconnectit.com/840/wordpress-3-0-multisite-with-multiple-domains-setup/ co potřebuji? Díky za odpovědi
glider
Profil *
Dobrý den,
mám podobný dotaz jako aggresive. Vyřešil už někdo tento problém - tz. přístup dvou domén (se zrcadly jednoho webu) do jedné databáze ? Všem děkuji za radu.
aDAm
Profil
IMHO dva wpressy tak jak se snažíš ti na jedné DB nepojedou, resp jely by ale když nakonfiguruješ jeden tak ten druhý ten konfig bude taky využívat. Takže bych zkusil nějak ten multisite. Pokud to multisite neumí vyřešit tak pak asi dvě databáze a jednu replikovat do druhé což taky není sranda.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0