Autor Zpráva
lokix
Profil
Zdravím všechny zde na fóru,

rád bych Vás tímto poprosil o pomoc, radu či nakopnutí jak vyřešit problém se spojením 3 tabulek + spojovací nebo jiné řešení kde bych mohl využít lepší manipulace s daty v eshopu. Nyní mám 2 tabulky + spojovací a všechno jede jak má pokud mám produkt a kategorii, ale pokud bych chtěl přidat ještě výrobce a na něj vlastní tabulku pro případnou editaci mimo tabulku s produkty nevím jak dál. Zkusil jsem pár úprav scriptu níže, ale funkčního bezproblémového řešení jsem se nedopracoval.

Samozřejmě jsem hledal na Googlu a i zde, ale mám spíš víc otázek než odpovědí jestli a jak použít ten Join na 3 tabulky a více.

Předem děkuji za ochotu.

Zde je část fungujícího scriptu na Select ze 2 tab. + spojovačka... MYSQL

$dotaz = $db->select('sh_products.nazev:productname', 'sh_categories.name:katname', 'sh_categories.nazev:katnazev', 'ean', 'velikost', 'datum', 'cena', 'cena_new', 'sleva', 'pohlavi', 'skladem', 'tip_produktu', 'sh_products.id', 'id_stranky', 'pictures') //
    ->from('sh_products')//
    ->joinOn('sh_product_kat', '`sh_products`.`id`=`sh_product_kat`.`produkty`', 'LEFT') //
    ->joinOn('sh_categories', '`sh_product_kat`.`kategorie`=`sh_categories`.`id`') //
    ->orderBy($id, 'ASC')//;
    ->where($whx);
lokix
Profil
lokix:
Málem bych zapoměl nastínit jak mám nyní tabulky navrhnuty: sh_products (id,produkt,nazev,atd...); sh_categories (id,nazev,atd...) a spojovací sh_product_kat (id, id-produktu,id-kategorie). Ale potřeboval bych dostat ještě tabulku na výrobce jen nevím jak na to.
Kajman
Profil
left join vyrobci on sh_products.id_vyrobce=vyrobci.id
lokix
Profil
Kajman:
Děkuji za rychlý a funkční příklad. Je vidět, že jste pan Programátor. +1 rep

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0