Autor Zpráva
Prefin
Profil
Ahojda.
Potřeboval bych poradit s jednou drobností.
Mám tabulku v Mysql, ve které uchovávám záznamy o přístupech na různé stránky webu -> co přístup, to řádek v db.
Potřebuju udělat výstup pro graf a nejak nemůžu přijít na to, tak udělat pole s číselnými hodnotami součtů přístupů na jednotlivé stránky.
V db je to takhle (teda to důležitý):
sl. stranka
index
index
index
form
form
vypocet
platba
platba
index
index
No a potřebuju z toho dostat
$hodnota[index] s obsahem 5
$hodnota[vypocet] s obsahem 1
$hodnota[form] s obsahem 2
$hodnota[platba] s obsahem 5
Problém je v tom, není jasný počet stránek, takže se musí script nejdřív zeptat na všechny jedinečné řetězce, obsažené ve sloupci a pak v průchodu připočítat jejich výskyt.
Není to až tak jednoduché zase jak jsem si myslel (teda na moje schopnosti).
Díky za radu
Tori
Profil
SELECT `stranka`, COUNT(*) AS 'pocet' FROM tabulka GROUP BY `stranka` - ve výsledku budou jednotlivé hodnoty + jejich četnost.
Prefin
Profil
Díky, ale trochu nerozumím tomu AS 'pocet' . Ten počet ve chvíli dotazu není znám tak nevím jak s tím naložit.
Tori
Profil
To je alias. Takže když pak čtete data do asoc.pole $radek = mysql_fetch_assoc($vysledekDotazu);, můžete použít $radek['pocet'] (což je flexibilnější, než určovat sloupec podle pořadí).
Prefin
Profil
Aha, zkusím to. Asi bych měl trochu zpracovat na znalostech kombinovanejch dotazů
Díky
pcmanik
Profil
Prefin:
Asi by si si mal precitat co to o zakladoch mysql, totizto aliasy patria medzi tie zakladne veci, co by si mal ovladat.
Prefin
Profil
Já vím, jenomže já se tím neživím. Dělám něco úplně jiného a weby si dělám sám protože mě to baví.
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0