Autor Zpráva
Matess
Profil *
Ahoj, potřeboval bych náhodně zamíchat data v MySQL tabulce.
Teď je mám seřazeny podle názvu a chtěl bych je mít "rozházený".

Můžete mi prosím poradit? Je jedno jestli je budu muset zkopírovat do druhé tabulky nebo tak něco.

Napadlo mě si je vypsat pomocí rand() a potom opět uložit, ale těch dat tam mám několik milionu. Myslím, že by to PHP(limity) nezvládlo. (Nemůžu si nastavit server podle svého.)

Děkuji za jakoukoliv pomoc.
Kajman
Profil
To že data v nějakém pořadí nahrajete do databáze, neznamená, že databáze si je uloží přesně v daném pořadí a že stejné pořadí použite pro výpis. Tyto věci jsou jen v její řežii (pořadí výpisu lze stanovit pomocí order by).
Matess
Profil *
Chápu, ale jak lze tuto tabulku "vyexportovat"?
Potřebuji ji stáhnout (sql, csv /to je jedno do čeho/) a to tak aby ty data nebyly seřazeny.

Mám v tabulce pouze jeden sloupeček.

Chci to prodat a nechci aby to bylo seřazeno.
Lze to nějak?
Děkiji.
Kajman
Profil
Do cvs by to možná šlo přes
select `nazev` from `tabulka` order by rand() into outfile 'nazvy.cvs'
Ale rychlost toho náhodného řazení při takovém velkém počtu řádků možná bude problém. Zkuste a uvidíte.
djlj
Profil
ORDER BY RAND() by mělo fungovat i v exportu v phpMyAdminu. Jde tam exportovat dle konkrétního SQL dotazu.
Matess
Profil *
Kajman
Děkuji moc. Zkusím to.

djlj:
Používám Adminer a tam jsem to hledal a nenašel. :-(
Ale děkuji.
nemeja
Profil
Matess:
Používám Adminer
Jenže Adminer, je jen prostředí na správu DB. To co napsal djlj je SQL dotaz, který bude fungovat i v Admineru ;)
Matess
Profil *
nemeja:
Jo tak. Už jsem si toho všiml. Stačí vypsat dotaz a dole pod tabulkou je lačítko "vyexportovat".

Super děkuji moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0