Autor Zpráva
hubert_
Profil *
Zdravím,
dřív jsem používal na svém PC xampp, na kterém jsem dělal školní projekt, malý CMS. Konečně jsem si doma postavil server, na kterém běží ubuntu, je tam kompletní LAMP, problém je, že nevím, jak tam dostat své záznamy mysql. V adresáři xampp jsem našel soubory *.frm, pomohou mi, nebo to bude složitější? Díky :)
Davex
Profil
Udělej export databáze ve Windows a import na Linuxu. Třeba programy mysqldump a mysql z příkazového řádku nebo přes phpMyAdmin.
hubert_
Profil *
No jo, na Linuxu my to nebyl problém, to ne, horší na Windows, tady nemám phpMyAdmin, ani nic.. Vůbec netuším, jak to odsud vycucnout..
juriad
Profil
nebo pokud máš oba systémy stejné architektury podle http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/copying-databases.html by mohlo fungovat i překopírovat jen *.frm, *.MYI, *.MYD soubory

pokud tomu nerozumíš, tak proveď, jak radí Davex


i na windows by snad měl být program mysqldump dostupný z příkazové řádky
a potom postupuj podle předchozího odkazu
Davex
Profil
hubert:
tady nemám phpMyAdmin, ani nic..
V XAMPPu nemáš program C:\xampp\mysql\bin\mysqldump.exe, ve Windows příkazový řádek nebo snad WinSCP?
hubert_
Profil *
Aha, jo, omlouvám se. Tedy, mám soubor *.sql, spustím terminál, mysql –u root –p <zaloha.sql a nic, žádná nová tabulka, ani databáze, prostě žádná změna.. Kde dělám chybu?
juriad
Profil
vypadá zaloha.sql na dump databáze? (obsahem)
samotnou databázi napřed musíš vytvořit a až pak ji naplnit tabulkami a daty (přikaz mysql bude obsahovat navíc ještě jméno databáze)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0