Autor Zpráva
Honzaaa
Profil *
mám tabulku v ktéré je např. sloupec "hodonoty0" a potřeboval bych do té samé tabulky přidat nový sloupec "hodnoty1" v jehož řádcích by byly stejné hodnoty jako ve sloupci "hodnoty0"

Mé zdlouhavé řešení je to, že přidám nový sloupec a pak hodnotu po hodnotě v každém řádku tohoto sloupce ve smyčce nastavím dle předchozího sloupce.
Nevíte zda je možnost zadat přímo sql příkaz, který ten sloupec v té tabulce zduplikuje

Potřebuji prostě tabulku, kde zadám do prvního sloupce nějaké hodnoty a ty pak budou jako výchozí hodnoty pro nový sloupec .... uživatel je nějak upraví a ty pak zas budou jako výchozí hodnoty pro vytvoření třetího sloupce .... nechtěl bych to ale dělat zbytečně složite, pokud to jde jednoduše

předem díky za radu
Mike8748
Profil
Honzaaa:
pokud tvoje aplikace má potřebu měnit strukturu tabulek tak je něco špatně... nejspíš návrh aplikace. Opravdu jsou takové operace nutné?

Mé zdlouhavé řešení je to, že přidám nový sloupec a pak hodnotu po hodnotě v každém řádku tohoto sloupce ve smyčce nastavím dle předchozího sloupce.
na co smyčku?
po přidání sloupce akorát
UPDATE tabulka SET hodnota1=hodnota0
a hotovo
Honzaaa
Profil *
Mike8748:
děkuji za radu

pokud jde o komentář ohledně změny struktury tabulky za běhu aplikace, tak již při hledání řešení mého dotazu jsem narazil v několika článcích na obdobné konstatování ... přesto jsem z důvodu předem neznámého počtu sloupců i řádků dané řešení zvolil

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0