Autor Zpráva
Darker
Profil
Moje představa je asi takový, že do tabulky hodím nějakou formu seznamu klíčových slov a pak budu hledat všechny záznamy s alespoň jednou shodou. Nevím ale, jak tohle provést, pokud bych klíčová slova ukládal jako text, oddělená čárkou.
Ale předpokládám, že full text nefunguje tak, že stáhnu celou DB a pak porovávám přes strpos().
Kajman
Profil
Kolik budete mít položek? Kolik klíčových slov k jedné položce? Jaká bude četnost klíčových slov (budou se často opakovat)?
Martin02
Profil
Darker:
Možná jen hledáte metodu explode(). Rozdělí do pole všechny hodnoty oddělené určitým znakem.
Př. $x = "a,b,c"; $pole = explode(",", $x) - z proměnné $pole se stane pole, kde index 0 je "a", index 1 je "b" atd.
Darker
Profil
Kajman:
Kolik budete mít položek?
Jedná se o klasický image upload - takže vzhledem ke konkurenci max 10/měsíc. Ne moc.

Kolik klíčových slov k jedné položce?
Nad tím jsem nepřemýšlel ale 5 je až moc.

Jaká bude četnost klíčových slov (budou se často opakovat)?
Předpokládám, že pro odpověď „ano“ bys mi navrhl podtabulku. Ne, budou zadávaná uživatelem - může jich být víc než položek samotných.

Martin02:
Děkuji, tuto funkci znám, šlo mi o řešení bez cyklů. Tedy jedním (případně složeným) dotazem.
Našel jsem na internetu akorát řešení se dvěma pomocnými tabulkami. To je pro mě, vzhledem k významnosti existence celé funkce, v tomto případě moc. Pro fórum bych tři tabulky použil.
Kajman
Profil
Asi bych si každé slovo k jednomu obrázku uložil do nového řádku. Těžko odhadnout, zda by se na to hodil číselník - pokud by se pak pro hledání používal ještě systém synonym, tak bych si udělal číselník slov (není problém, že jsou zadávány uživatelem) a do každého řádku pak dávat id_obrázku a id_slova. Ale jestli tam budete mít za 5 let 600 obrázků, tak je úplně jedno, zda použiteje jednu tabulku, dvě nebo tři.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0