Autor Zpráva
smonkey
Profil
Zdravím,

Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal a vše co jsem našel, řeší opačný problém - nelze se k MySQL připojit jinak než přes localhost. Já se však připojím s root účtem, který má v host nastavený "localhost" i z jiného PC na jiné síti.

Zkoušel jsem hledat, ale neúspěšně. Hrál jsem si s my.cnf, konkrétně bind-address (tu mám teď na interní ip - 192.168.1.106)... nepomohlo. Ono to vlastně ani ničemu nevadí, ale stále mi to vrtá hlavou.

Tohle mi přijde taky zajímavé (PhpMyAdmin, na stránku přistupováno z externí IP, jíného PC).


Nesetkal se někdo náhodou s něčím podobným?
greeny
Profil
K DB serveru se připojuje PHP server a používá se jeho IP adresa, jelikož většinou oba běží na jednom stroji (MAMP, XAMMP), tak je to logicky localhost ;)
smonkey
Profil
Tak jo. Problém vyřešen.

V PhpMyAdmin jsem změnil $cfg['Servers'][$i]['host'] na externí IP a v my.cnf jsem přepsal bind-address na 0.0.0.0.
Darker
Profil
A podařilo se ti s jiného PC připojit na databázi přímo?
smonkey
Profil
Nevím co si pod tím připojením na databázi přímo mám představit, nicméně zkoušel jsem se přes Php připojit k databázi a vypsat řádky z tabulky, kde soubor byl umístěn na nejmenovaném hostingu. To funguje.
Darker
Profil
Když se na databázi připojuješ v PHP skriptu, zadáváš jako jeden z parametrů funkce IP adresu (klasicky je tam "localhost" či "127.0.0.1"). To bych nazval přímé připojení.
Vzdálené by bylo, pokud bys na jiném počítači spustil skript který by se připojil do databáze na prvním počítači (adresa DB by tedy byla např.:"192.168.0.45" - adresa počítače s databází).
Hodilo by se mi používat DB v rámci celé lokální sítě, ale nechci kvůli tomu instalovat něco spešl - tak jsem se ptal jestli to náhodou nejde.
smonkey
Profil
Jasný, už chápu. Až budu mít možnost, vyzkouším to a dám vědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0