Autor Zpráva
VIPatrikPK
Profil
Caw potrebujem poradiť, ako mám spraviť aby mi išiel PHP kód ktorý je vypísaní z DB ?
panther
Profil
VIPatrikPK:
jde to, ale psat to tu rozhodne nechci. Spis se te pokusim navest na spravnou cestu - mas chybu v navrhu aplikace, posilat PHP do DB jiste nepotrebujes. Navic, je to dost nebezpecne.
VIPatrikPK
Profil
No ja robím web a mám v polke textu php kód <?php echo $pocet; ?> ale ten text je celí v DB.
Plz pomôžte mi niekto ja som hľadal na google ale nič :(

Moderátor Joker: Sloučeno do jednoho příspěvku
Amunak
Profil
VIPatrikPK:
panther ti řekl, co máš špatně - návrh aplikace. V databázi by opravdu neměl být PHP kód. Můžeš mít v DB třeba jen nějakou zástupnou značku {pocet} a pak jí na výstupu nahrazovat třeba takto: echo str_replace('{pocet}', $pocet, $textZdb);

Případně můžeš použít eval(), ale rozhodně bych to nedoporučoval - přináší to bezpečnostní rizika.
VIPatrikPK
Profil
Dik všetkým
Ugo
Profil
mimo eval (který by na toto snad ani použít moc nešel) je ještě možnost například. uložit do tmp souboru -> includnout ten soubor :-P

nejlepší řešení samozřejmě bylo řečeno již na začátku, ale mé šablony třeba fungují podobně jak bys chtěl ty a řeším to právě přes soubor (z šablony dělají php kód všeljakym nahrazením)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0